Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2014 (eliminacje)
- Główny artykuł: Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2014.
Kwalifikacje do Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2014 miały na celu wyłonienie męskich reprezentacji narodowych w piłce ręcznej, które wystąpią w finałach tego turnieju.
Informacje ogólne
Turniej finałowy organizowanych przez EHF mistrzostw Europy odbył się w Danii w styczniu 2014 roku i wzięło w nim udział szesnaście drużyn. Chęć udziału w imprezie wyraziła rekordowa liczba trzydziestu dziewięciu narodowych reprezentacji, z których automatycznie do mistrzostw zakwalifikowała się Dania jako mistrz Europy z 2012 oraz organizator imprezy. O pozostałych piętnaście miejsc rywalizowało zatem w kwalifikacjach trzydzieści osiem drużyn[1][2].
Zakwalifikowane zespoły
Faza 1
Pierwsza faza eliminacji obejmowała szesnaście najniżej rozstawionych reprezentacji, podzielonych na cztery grupy po cztery zespoły. Rywalizowały one w czterech turniejach – każdy z nich odbył się w jednej hali w dniach 8–10 czerwca 2012 roku. Do drugiej fazy eliminacji awansowało sześć zespołów – zwycięzcy grup oraz dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc[3][4].
Losowanie
Losowanie grup odbyło się w Wiedniu 27 marca 2012 roku. Przed losowaniem drużyny zostały podzielone na cztery koszyki według rankingu EHF[2][5]. Po raz pierwszy do eliminacji ME przystąpiła Irlandia[6].
|
|
|
|
W wyniku losowania wyłonione zostały cztery grupy po cztery zespoły, a następnie spośród drużyn z każdej grupy wylosowano gospodarzy turniejów – Finlandię, Włochy, Belgię i Turcję[7][8]. Dwie z tych drużyn oddały prawo do organizacji, toteż ostatecznie mecze swoich grup gościły Cypr, Włochy, Izrael i Turcja[9][10].
|
|
|
|
Grupa A
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/− | |||
1. | Ukraina | 3 | 3 | 0 | 0 | 94 | 70 | +24 | 6 |
2. | Finlandia | 3 | 1 | 0 | 2 | 73 | 69 | +4 | 2 |
3. | Luksemburg | 3 | 1 | 0 | 2 | 70 | 77 | -7 | 2 |
4. | Cypr | 3 | 1 | 0 | 2 | 63 | 84 | -21 | 2 |
8 czerwca 2012 17:00 | 30:24 | Cyprus College Athletic Centre, Nikozja Sędziowie: André Philipp Buache, Marco Meyer Widzów: 100 | |||
Władysław Ostrouszko 7 6× 3× 1× | (15:13) raport | 7 Jac Karlsson 4× 3× |
8 czerwca 2012 19:30 | 27:21 | Cyprus College Athletic Centre, Nikozja Sędziowie: Dorian Sirbu, Valentin Suponicov Widzów: 250 | |||
Constantinos Constantinou 12 4× 3× | (8:10) raport | 4 Vladimir Šarac 4× 3× |
9 czerwca 2012 16:00 | 24:27 | Cyprus College Athletic Centre, Nikozja Sędziowie: André Philipp Buache, Marco Meyer Widzów: 50 | |||
Martin Müller 7 2× 2× | (7:20) raport | 5 Serhij Onufrijenko 5× 3× |
9 czerwca 2012 18:30 | 26:14 | Cyprus College Athletic Centre, Nikozja Sędziowie: Dorian Sirbu, Valentin Suponicov Widzów: 150 | |||
Andreas Rönnberg 6 2× 3× | (11:6) raport | 4 Vassilis Demosthenes 6× 2× |
10 czerwca 2012 16:00 | 23:25 | Cyprus College Athletic Centre, Nikozja Sędziowie: Dorian Sirbu, Valentin Suponicov Widzów: 50 | |||
Andreas Rönnberg 7 1× 2× | (8:14) raport | 8 Alain Poeckes 3× 3× |
10 czerwca 2012 18:30 | 37:22 | Cyprus College Athletic Centre, Nikozja Sędziowie: André Philipp Buache, Marco Meyer Widzów: 200 | |||
Władysław Ostrouszko 6 6× 3× | (20:10) raport | 8 Yiannos Nikiforou 9× 3× |
Grupa B
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/− | |||
1. | Szwajcaria | 3 | 2 | 1 | 0 | 84 | 64 | +20 | 5 |
2. | Włochy | 3 | 1 | 2 | 0 | 81 | 78 | +3 | 4 |
3. | Grecja | 3 | 1 | 1 | 1 | 88 | 86 | +2 | 3 |
4. | Wielka Brytania | 3 | 0 | 0 | 3 | 77 | 102 | -25 | 0 |
8 czerwca 2012 17:45 | 38:21 | Palaflorio, Bari Sędziowie: Eydun Lindenskov Samuelse, Andreas Falkvard Hansen Widzów: 100 | |||
Florian Göpfert 6 5× 2× 1× | (16:12) raport | 8 Steven Larsson 2× 2× |
8 czerwca 2012 20:00 | 31:31 | Palaflorio, Bari Sędziowie: Arturas Malasinskas, Andrius Grigalionis Widzów: 250 | |||
Dimitrios Tzimourtos 12 7× 3× 1× | (16:12) raport | 12 Demis Radovcić 7× 3× |
9 czerwca 2012 17:45 | 30:35 | Palaflorio, Bari Sędziowie: Arturas Malasinskas, Andrius Grigalionis Widzów: 42 | |||
Christopher Mohr 8 2× 3× | (13:21) raport | 7 Dionysios Georgiadis 3× 3× |
9 czerwca 2012 20:00 | 21:21 | Palaflorio, Bari Sędziowie: Eydun Lindenskov Samuelsen, Andreas Falkvard Hansen Widzów: 300 | |||
Michele Skatar 8 1× 3× | (10:10) raport | 5 Thomas Hofstetter 4× 3× |
10 czerwca 2012 18:00 | 22:25 | Palaflorio, Bari Sędziowie: Eydun Lindenskov Samuelsen, Andreas Falkvard Hansen Widzów: 60 | |||
Alexandros Alvanos 5 Georgios Mastorogiannis 5 Vyron Papadopoulos 5 1× 2× | (11:11) raport | 9 Marko Vukelic 2× 3× |
10 czerwca 2012 20:30 | 29:26 | Palaflorio, Bari Sędziowie: Arturas Malasinskas, Andrius Grigalionis Widzów: 150 | |||
Michele Skatar 8 4× 2× 1× | (14:11) raport | 7 Gawain Vincent 6× 3× 1× |
Grupa C
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/− | |||
1. | Rumunia | 3 | 3 | 0 | 0 | 100 | 55 | +45 | 6 |
2. | Izrael | 3 | 2 | 0 | 1 | 105 | 64 | +41 | 4 |
3. | Belgia | 3 | 1 | 0 | 2 | 87 | 77 | +10 | 2 |
4. | Irlandia | 3 | 0 | 0 | 3 | 32 | 128 | -96 | 0 |
8 czerwca 2012 16:00 | 49:10 | Maccabi House Arena, Riszon le-Cijjon Sędziowie: Athanasios Chaskis, Dimitrios Tsakonas Widzów: 300 | |||
Chen Pomeranz 13 3× 3× | (25:6) raport | 4 Paddy McAuley 1× 3× |
8 czerwca 2012 18:15 | 35:19 | Maccabi House Arena, Riszon le-Cijjon Sędziowie: Anatolij Miszczuk, Wałerij Rożkow Widzów: 100 | |||
Radu Cristian Ghiţă 8 3× 3× | (14:9) raport | 4 Ivan Kopljar 3× 3× |
9 czerwca 2012 17:30 | 11:39 | Maccabi House Arena, Riszon le-Cijjon Sędziowie: Athanasios Chaskis, Dimitrios Tsakonas Widzów: 100 | |||
Steffan Meyer 4 4× 3× | (6:18) raport | 8 Andrei Mihalcea 2× 3× |
9 czerwca 2012 20:00 | 28:31 | Maccabi House Arena, Riszon le-Cijjon Sędziowie: Anatolij Miszczuk, Wałerij Rożkow Widzów: 600 | |||
Thomas Cauwenberghs 6 2× 3× | (14:19) raport | 10 Chen Pomeranz 6× 3× |
10 czerwca 2012 15:30 | 40:11 | Maccabi House Arena, Riszon le-Cijjon Sędziowie: Athanasios Chaskis, Dimitrios Tsakonas Widzów: 150 | |||
Benjamin Danesi 8 2× 3× | (18:7) raport | 5 Mark Murphy 4× 3× 1× |
10 czerwca 2012 18:00 | 26:25 | Maccabi House Arena, Riszon le-Cijjon Sędziowie: Anatoliy Mishchuk, Valeriy Rozhkov Widzów: 750 | |||
Radu Cristian Ghiţă 4 Andrei Mihalcea 4 Marius Novanc 4 2× 3× 1× | (10:12) raport | 6 Chen Pomeranz 2× 3× 1× |
Grupa D
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/− | |||
1. | Turcja | 3 | 2 | 1 | 0 | 96 | 72 | +24 | 5 |
2. | Łotwa | 3 | 1 | 2 | 0 | 83 | 57 | +26 | 4 |
3. | Estonia | 3 | 1 | 1 | 1 | 118 | 85 | +33 | 3 |
4. | Malta | 3 | 0 | 0 | 3 | 46 | 129 | -83 | 0 |
8 czerwca 2012 17:00 | 36:10 | Edip Burhan Spor Salonu, Mersin Sędziowie: Afrim Azemi, Eshref Beqiri Widzów: 300 | |||
Ēriks Blūms 6 6× 2× | (17:4) raport | 3 Andrew Said 5× 3× |
8 czerwca 2012 19:00 | 35:39 | Edip Burhan Spor Salonu, Mersin Sędziowie: Ihar Yudchyts, Siarhei Kot Widzów: 600 | |||
Dener Jaanimaa 10 4× 3× | (14:21) raport | 12 Ramazan Döne 7× 3× 1× |
9 czerwca 2012 17:00 | 19:56 | Edip Burhan Spor Salonu, Mersin Sędziowie: Afrim Azemi, Eshref Beqiri Widzów: 200 | |||
Christopher Magro 5 Peter Naudi 5 5× 3× 1× | (8:27) raport | 13 Kaspar Lees 3× 3× |
9 czerwca 2012 19:00 | 20:20 | Edip Burhan Spor Salonu, Mersin Sędziowie: Ihar Yudchyts, Siarhei Kot Widzów: 600 | |||
Ercan Asikoglu 6 5× 3× | (11:8) raport | 6 Dainis Krištopāns 8× 3× |
10 czerwca 2012 17:00 | 27:27 | Edip Burhan Spor Salonu, Mersin Sędziowie: Ihar Yudchyts, Siarhei Kot Widzów: 200 | |||
Mait Patrail 7 2× 3× | (12:13) raport | 8 Austris Tuminskis 5× 3× |
10 czerwca 2012 19:00 | 37:17 | Edip Burhan Spor Salonu, Mersin Sędziowie: Afrim Azemi, Eshref Beqiri Widzów: 700 | |||
Ercan Asikoglu 5 Tugrul Ruhi Bulduk 5 Emre Keskin 5 1× 3× | (19:8) raport | 5 Andrewe Said 1× 3× |
Faza 2
W drugiej fazie odbył się właściwy turniej eliminacyjny z udziałem 28 reprezentacji podzielonych na siedem grup po cztery zespoły. Awans do turnieju finałowego Mistrzostw Europy uzyskały zwycięzcy grup oraz drużyny z drugiego miejsca, a także najlepszy zespół spośród tych z trzecich miejsc. Przy ustalaniu ich hierarchii brane pod uwagę były jedynie mecze z dwiema najlepszymi drużynami w grupie[15][16][17].
Mecze odbywały się w sześciu terminach[18]:
- Runda 1: 31 października–1 listopada 2012
- Runda 2: 3–4 listopada 2012
- Runda 3: 3–4 kwietnia 2013
- Runda 4: 6–7 kwietnia 2013
- Runda 5: 12–13 czerwca 2013
- Runda 6: 15–16 czerwca 2013
Dodatkowo trzy najsłabsze spośród zespołów, które zajęły czwarte miejsca, rozpoczęły kwalifikacje do ME 2016 od fazy play-off pierwszej rundy[19].
Losowanie
Losowanie grup odbyło się w Kopenhadze 20 kwietnia 2012 roku. Przed losowaniem drużyny zostały podzielone na cztery koszyki według rankingu EHF obejmującego wyniki turniejów z trzech poprzednich lat – ME 2010, MŚ 2011 i ME 2012[5][8][20].
|
|
|
|
W wyniku losowania wyłonionych zostało siedem grup[15].
|
|
| |||||||||||||||||||||
|
|
|
|
Grupa 1
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/− | |||
1. | Hiszpania | 6 | 6 | 0 | 0 | 179 | 115 | +64 | 12 |
2. | Macedonia Północna | 6 | 3 | 0 | 3 | 142 | 150 | -8 | 6 |
3. | Portugalia | 6 | 2 | 1 | 3 | 147 | 166 | -19 | 5 |
4. | Szwajcaria | 6 | 0 | 1 | 5 | 135 | 172 | -37 | 1 |
31 października 2012 20:00 | 30:24 | Boris Trajkovski Sports Center, Skopje Sędziowie: Leif Poulsen, Henrik Mortensen Widzów: 5000 | |||
Stojancze Stoiłow 6 4× 3× | (17:9) raport | 5 David Graubner 5 Nicolas Raemy 2× 3× |
1 listopada 2012 12:30 | 34:20 | Palacio de Deportes San Pablo, Sewilla Sędziowie: Jewgienij Zotin, Nikołaj Wołodkow Widzów: 5000 | |||
Alberto Entrerríos 6 Albert Rocas 6 1× 3× | (16:9) raport | 4 Bruno Moreira 1× 3× |
4 listopada 2012 16:00 | 22:33 | BBC Arena, Szafuza Sędziowie: Stevann Pichon, Laurent Reveret Widzów: 2480 | |||
Florian Göpfert 5 3× 3× | (8:14) raport | 6 Víctor Tomás 4× 3× |
4 listopada 2012 17:00 | 32:25 | Nave Polivalente de Espinho, Espinho Sędziowie: Ferenc Bonifert, Viktor Oláh Widzów: 3500 | |||
Carlos Carneiro 8 4× 3× | (18:13) raport | 9 Kirił Łazarow 3× 2× |
3 kwietnia 2013 17:45 | 17:24 | Boris Trajkovski Sports Center, Skopje Sędziowie: Bogdan Nicolae Stark, Romeo Mihai Stefan Widzów: 6963 | |||
Filip Mirkułowski 3 Naumcze Mojsowski 3 Włado Nedanowski 3 2× 3× | (7:13) raport | 5 Víctor Tomás 2× 3× |
4 kwietnia 2013 19:30 | 26:26 | Sporthalle Kreuzbleiche, Sankt Gallen Sędziowie: Amar Konjicanin, Dino Konjicanin Widzów: 2500 | |||
Andre Schmid 7 4× 2× 1× | (13:15) raport | 5 Carlos Carneiro 5 Pedro Solha 5 Pedro Spinola 4× 3× |
7 kwietnia 2013 12:30 | 29:17 | Polideportivo Municipal Aguas Vivas, Guadalajara Sędziowie: Holger Fleisch, Jürgen Rieber Widzów: 3600 | |||
Valero Rivera Folch 7 1× 3× | (12:8) raport | 4 Goce Ojleski 4× 3× |
7 kwietnia 2013 17:00 | 27:25 | Pavilhão Municipal, Santo Tirso Sędziowie: Michael Johansson, Jasmin Kliko Widzów: 2000 | |||
Pedro Solha 5 Pedro Spínola 5 5× 3× 1× | (14:14) raport | 8 Andre Schmid 7× 3× 1× |
12 czerwca 2013 20:00 | 22:27 | Zürich Saalsporthalle, Zurych Sędziowie: Thierry Dentz, Denis Reibel Widzów: 1850 | |||
Marco Kurth 4 Michal Svajlen 4 3× 2× | (11:12) raport | 9 Naumcze Mojsowski 2× 3× |
12 czerwca 2013 21:30 | 23:30 | Pavilhão Multiusos, Guimarães Sędziowie: Lars Geipel, Marcus Helbig Widzów: 3842 | |||
Pedro Silva 5 Pedro Spinola 5 2× 3× | (12:14) raport | 7 Raúl Rodríguez 3× |
16 czerwca 2013 13:00 | 29:16 | León Arena, León Sędziowie: Dalibor Jurinović, Marko Mrvica Widzów: 4650 | |||
Alberto Entrerrios 4 Antonio García 4 2× 1× | (13:6) raport | Marco Kurth 3 Alen Milošević 3 1× 3× |
16 czerwca 2013 20:30 | 26:19 | Boris Trajkovski Sports Center, Skopje Sędziowie: Kenneth Abrahamsen, Arne M. Kristiansen Widzów: 6963 | |||
Kirył Łazarow 9 1× 3× | (14:10) raport | João Ferraz 6 Silva Osorio Solha 6 2× 3× |
Grupa 2
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/− | |||
1. | Czechy | 6 | 4 | 0 | 2 | 156 | 144 | +12 | 8 |
2. | Czarnogóra | 6 | 4 | 0 | 2 | 160 | 160 | 0 | 8 |
3. | Niemcy | 6 | 3 | 0 | 3 | 170 | 151 | +19 | 6 |
4. | Izrael | 6 | 1 | 0 | 5 | 148 | 179 | -31 | 2 |
31 października 2012 18:00 | 27:22 | Sportovní hala Novesta, Zlin Sędziowie: Oyvind Togstad, Rune Kristiansen Widzów: 2000 | |||
Filip Jícha 7 Jiří Motl 7 2× 3× | (14:10) raport | 6 Chen Pomeranz 3× 3× |
1 listopada 2012 19:00 | 27:31 | SAP Arena, Mannheim Sędziowie: Óscar Raluy López, Ángel Sabroso Ramírez Widzów: 7247 | |||
Patrick Wiencek 6 2× 2× | (11:17) raport | 8 Draško Mrvaljević 4× 3× 1× |
4 listopada 2012 17:00 | 23:22 | Sportska Dvorana Topolica, Bar Sędziowie: Kursad Erdogan, Ibrahim Özdeniz Widzów: 3000 | |||
Zoran Roganović 5 4× 3× | (12:13) raport | 8 Filip Jícha 4× 3× |
4 listopada 2012 19:45 | 27:30 | Maccabi House Arena, Riszon le-Cijjon Sędziowie: Thierry Dentz, Denis Reibel Widzów: 1100 | |||
Chen Pomeranz 9 3× 3× | (14:13) raport | 7 Sven-Sören Christophersen 5× 3× |
3 kwietnia 2013 18:00 | 29:28 | Sportski centar Morača, Podgorica Sędziowie: Stevann Pichon, Laurent Reveret Widzów: 3000 | |||
Draško Mrvaljević 7 3× 2× | (12:15) raport | 6 Chen Pomeranz 6 Ari’el Rosenthal 6 Awiszaj Smoler 3× 3× |
4 kwietnia 2013 17:00 | 24:22 | Městská sportovní hala Vodova, Brno Sędziowie: Matija Gubica, Boris Milošević Widzów: 3500 | |||
Filip Jícha 10 3× 2× | (10:10) raport | 9 Steffen Weinhold 2× 3× 1× |
6 kwietnia 2013 19:45 | 28:25 | Maccabi House Arena, Riszon le-Cijjon Sędziowie: Sorin-Laurentiu Dinu, Constantin Din Widzów: 1000 | |||
Awiszaj Smoler 10 1× 3× | (11:12) raport | 12 Igor Marković 4× 3× |
7 kwietnia 2013 14:20 | 28:23 | Gerry Weber Stadion, Halle Sędziowie: Hlynur Leifsson, Anton Palsson Widzów: 9500 | |||
Sven-Sören Christophersen 6 Steffen Weinhold 6 2× 2× | (15:12) raport | 8 Filip Jícha 5× 2× |
12 czerwca 2013 19:30 | 24:30 | Maccabi House Arena, Riszon le-Cijjon Sędziowie: Csaba Kékes, Pál Kékes Widzów: 1100 | |||
Chen Pomeranz 10 4× 3× | (11:13) raport | 6 Jan Sobol 6× 3× |
12 czerwca 2013 20:00 | 27:25 | Sportski centar Morača, Podgorica Sędziowie: Jewgienij Zotin, Nikołaj Wołodkow Widzów: 3000 | |||
Nemanja Grbović 7 4× 3× | (13:11) raport | 5 Patrick Wiencek 2× 3× |
15 czerwca 2013 14:00 | 30:25 | Městská sportovní hala Vodova, Brno Sędziowie: Csaba Dobrovits, Peter Tajok Widzów: 2500 | |||
Filip Jícha 10 5× 3× | (16:9) raport | 9 Vasko Sevaljevic 5× 1× |
15 czerwca 2013 14:04 | 38:19 | f.a.n. frankenstolz arena, Aschaffenburg Sędziowie: Patrick Hakansson, Maths Nilsson Widzów: 3875 | |||
Patrick Groetzki 10 3× 3× | (21:12) raport | 6 Chen Pomeranz 3× 2× |
Grupa 3
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/− | |||
1. | Francja | 6 | 6 | 0 | 0 | 177 | 134 | +43 | 12 |
2. | Norwegia | 6 | 4 | 0 | 2 | 185 | 154 | +31 | 8 |
3. | Litwa | 6 | 1 | 0 | 5 | 145 | 164 | -19 | 2 |
4. | Turcja | 6 | 1 | 0 | 5 | 136 | 191 | -55 | 2 |
31 października 2012 19:10 | 41:23 | Stjørdalshallen, Stjørdal Sędziowie: Andreu Marín Lorente, Ignacio García Serradilla Widzów: 2300 | |||
Kristian Bjørnsen 10 2× 3× | (18:12) raport | 5 Tügberk Catkin 5× 3× |
1 listopada 2012 19:00 | 27:18 | Kindarena, Rouen Sędziowie: Patrick Hakansson, Maths Nilsson Widzów: 5400 | |||
Guillaume Joli 5 2× 2× | (14:11) raport | 3 Aidenas Malašinskas 3 Augustas Strazdas 3× 3× |
4 listopada 2012 16:15 | 21:28 | Kauno sporto halė, Kowno Sędziowie: Marek Baranowski, Bogdan Lemanowicz Widzów: 2143 | |||
Vaidotas Grosas 6 7× 3× | (8:15) raport | 6 Joakim Hykkerud 5× 3× |
4 listopada 2012 19:00 | 20:33 | Edip Burhan Spor Salonu, Mersin Sędziowie: Aleksiej Kijaszko, Dmitrij Kisielev Widzów: 1000 | |||
Ömer Arifoğlu 5 5× 3× | (7:17) raport | 6 Guillaume Joli 3× 2× |
3 kwietnia 2013 18:00 | 27:26 | THF Spor Salonu, Ankara Sędziowie: Dalibor Jurinović, Marko Mrvica Widzów: 500 | |||
Ramazan Döne 11 4× 2× 1× | (12:11) raport | 8 Tomas Eitutis 3× 3× |
3 kwietnia 2013 19:10 | 22:29 | Stavanger Idrettshall, Stavanger Sędziowie: Václav Horáček, Jiří Novotný Widzów: 6000 | |||
Bjarte Myrhol 8 1× 3× | (12:12) raport | 6 Luc Abalo 2× 3× |
6 kwietnia 2013 18:30 | 32:28 | Palais des sports Jean-Weille, Nancy Sędziowie: Óscar Raluy López, Ángel Sabroso Ramírez Widzów: 5500 | |||
Nikola Karabatić 7 Kévynn Nyokas 7 2× 1× | (17:12) raport | 6 Espen Lie Hansen 3× 3× |
7 kwietnia 2013 16:15 | 28:23 | Siemens Arena, Wilno Sędziowie: Miljan Vešović, Novica Mitrović Widzów: 2000 | |||
Remigijus Čepulis 4 Vaidotas Grosas 4 4× 3× | (17:13) raport | 10 Ramazan Döne 5× 3× |
12 czerwca 2013 18:45 | 23:25 | Siemens Arena, Wilno Sędziowie: David Wyss, Kevin Zowa Widzów: 2000 | |||
Aidenas Malasinskas 6 4× 2× | (13:14) raport | 5 Luc Abalo 5× 2× |
12 czerwca 2013 19:00 | 20:32 | Yüreğir Serinevler Spor Salonu, Adana Sędziowie: Sorin-Laurentiu Dinu, Constantin Din Widzów: 2800 | |||
Can Celebi 5 Tolga Özbahar 5 6× 3× | (13:13) raport | 5 Espen Hansen 5 Håvard Tvedten 6× 3× |
15 czerwca 2013 15:00 | 31:23 | Maison des Sports, Clermont-Ferrand Sędziowie: Shlomo Cohen, Yoram Peretz Widzów: 4488 | |||
Michaël Guigou 6 4× 3× | (17:10) raport | 9 Ramazan Döne 5× 3× 1× |
15 czerwca 2013 19:10 | 34:29 | Sör Arena, Arendal Sędziowie: Michal Baďura, Jaroslav Ondogrecula Widzów: 2625 | |||
Sondre Paulsen 6 5× 3× | (22:15) raport | 7 Povilas Babarskas 6× 3× 2× |
Grupa 4
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/− | |||
1. | Chorwacja | 6 | 5 | 0 | 1 | 161 | 135 | +26 | 10 |
2. | Węgry | 6 | 3 | 1 | 2 | 161 | 153 | +8 | 7 |
3. | Słowacja | 6 | 2 | 0 | 4 | 148 | 168 | -20 | 4 |
4. | Łotwa | 6 | 1 | 1 | 4 | 150 | 164 | -14 | 3 |
31 października 2012 18:00 | 25:21 | Dvorana Gradski vrt, Osijek Sędziowie: Andrei Gousko, Siarhei Repkin Widzów: 3500 | |||
Ivan Čupić 8 1× 3× 1× | (13:8) raport | 5 Oliver Rábek 4× 3× |
31 października 2012 18:45 | 32:25 | Gyöngyösi Sportcsarnok, Gyöngyös Sędziowie: Michael Johansson, Jasmin Kliko Widzów: 1500 | |||
Gábor Császár 6 5× 3× | (18:14) raport | 6 Dainis Krištopāns 6× 3× |
3 listopada 2012 19:05 | 23:30 | Dobeles sporta centrā, Dobele Sędziowie: Radojko Brkic, Andrei Jusufhodzic Widzów: 915 | |||
Dainis Krištopāns 5 4× 3× | (12:19) raport | 6 Ivan Čupić 2× 2× |
4 listopada 2012 17:00 | 24:28 | Mestská športová hala, Preszów Sędziowie: Nenad Nikolić, Dušan Stojković Widzów: 4500 | |||
Oliver Rábek 5 7× 3× | (12:13) raport | 8 László Nagy 5× 3× 1× |
3 kwietnia 2013 19:05 | 28:24 | Dobeles sporta centrā, Dobele Sędziowie: Igor Covalciuc, Alexei Covalciuc Widzów: 1010 | |||
Ingars Dude 7 5× 2× 1× | (14:9) raport | 11 Martin Straňovský 2× 3× |
4 kwietnia 2013 20:25 | 20:18 | Veszprém Aréna, Veszprém Sędziowie: Kenneth Abrahamsen, Arne M. Kristiansen Widzów: 5000 | |||
Gábor Császár 6 5× 2× 1× | (8:7) raport | 4 Zlatko Horvat 4 Denis Buntić 3× 3× |
6 kwietnia 2013 18:30 | 30:26 | Arena Zagreb, Zagrzeb Sędziowie: Evgenij Zotin, Nikolaj Volodkov Widzów: 12 500 | |||
Zlatko Horvat 8 1× 3× | (15:9) raport | 6 Bence Zdolik 2× 3× |
7 kwietnia 2013 17:30 | 27:25 | Športová hala, Powaska Bystrzyca Sędziowie: Eydun Lindenskov Samuelsen, Andreas Falkvard Hansen Widzów: 1400 | |||
Martin Straňovský 8 2× 2× 1× | (12:14) raport | 8 Aivis Jurdzs 1× 3× |
12 czerwca 2013 19:05 | 25:25 | Dobeles sporta centrā, Dobele Sędziowie: Vasile Pavel, Eugen-Marian State Widzów: 800 | |||
Aivis Jurdzs 7 2× 2× | (12:11) raport | 9 Lászlo Nagy 4× 2× |
12 czerwca 2013 20:30 | 21:32 | HANT aréna, Bratysława Sędziowie: Marek Baranowski, Bogdan Lemanowicz Widzów: 3750 | |||
Martin Straňovský 6 5× 3× | (11:21) raport | 6 Manuel Strlek 4× 3× |
15 czerwca 2013 18:00 | 26:24 | OŠ Marija i Lina, Umag Sędziowie: Gregorio Muro San Jose, Alfonso Rodriguez Murcia Widzów: 1300 | |||
Denis Buntic 5 Ivan Čupić 5 Domagoj Duvnjak 5 5× 2× | (17:13) raport | 4 Aivis Jurdzs 4 Dainis Kristopans 4× 3× |
15 czerwca 2013 19:00 | 30:31 | Szegedi Városi Sportcsarnok, Segedyn Sędziowie: Ivan Cacador, Eurico Nicolau Widzów: 2000 | |||
Gábor Császár 7 2× 3× | (16:15) raport | 8 Frantisek Sulc 4× 3× |
Grupa 5
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/− | |||
1. | Szwecja | 6 | 5 | 0 | 1 | 174 | 141 | +33 | 10 |
2. | Polska | 6 | 5 | 0 | 1 | 162 | 133 | +29 | 10 |
3. | Holandia | 6 | 1 | 0 | 5 | 150 | 181 | -31 | 2 |
4. | Ukraina | 6 | 1 | 0 | 5 | 137 | 168 | -31 | 2 |
31 października 2012 18:00 | 33:22 | Orlen Arena, Płock Sędziowie: Sasa Pandžić, Boris Šatordžija Widzów: 5467 | |||
Michał Jurecki 5 5× 3× | (16:8) raport | 6 Arjan Haenen 5× 3× |
1 listopada 2012 19:15 | 27:23 | FFS Arena, Lund Sędziowie: Ivan Pavicevic, Milos Raznatovic Widzów: 2832 | |||
Niclas Ekberg 6 Johan Jakobsson 6 1× 3× | (14:11) raport | 5 Władysław Ostrouszko 3× 3× 1× |
3 listopada 2012 19:30 | 31:33 | Topsportcentrum, Almere Sędziowie: Martin Lillepea, Marion Kull Widzów: 900 | |||
Jasper Adams 9 3× 3× | (15:17) raport | 8 Niclas Ekberg 3× 3× |
4 listopada 2012 17:00 | 20:29 | Palace of Sports „Yunost”, Zaporoże Sędziowie: Michal Baďura, Jaroslav Ondogrecula Widzów: 2000 | |||
Mykoła Steciura 5 7× 3× 1× | (11:17) raport | 6 Michał Jurecki 4× 2× |
2 kwietnia 2013 19:00 | 28:24 | Pałac Sportu, Kijów Sędziowie: André Philipp Buache, Marco Meyer Widzów: 2500 | |||
Sierhij Onufrijenko 5 Władysław Ostrouszko 5 4× 3× | (16:10) raport | 5 Tim Remer 4× 3× 1× |
4 kwietnia 2013 19:10 | 28:21 | Malmö Arena, Malmö Sędziowie: Nenad Krstić, Peter Ljubič Widzów: 7423 | |||
Andreas Nilsson 7 5× 3× | (12:11) raport | 5 Karol Bielecki 5× 3× |
7 kwietnia 2013 14:00 | 27:23 | Topsportcentrum, Almere Sędziowie: Erdoan Vitaku, Arsim Vitaku Widzów: 500 | |||
Iso Sluijters 7 8× 3× 1× | (13:10) raport | 6 Siergij Burka 4× 2× |
7 kwietnia 2013 20:00 | 22:18 | Ergo Arena, Gdańsk Sędziowie: Sławe Nikołow, Ǵorgi Naczewski Widzów: 10 751 | |||
Adam Wiśniewski 7 5× 3× | (12:10) raport | 4 Niclas Ekberg 2× 3× |
12 czerwca 2013 19:00 | 21:34 | Pałac Sportu, Kijów Sędziowie: Robert Schulze, Tobias Tönnies Widzów: 1000 | |||
Andrij Vasyuk 6 3× 2× | (7:16) raport | 8 Fredrik Petersen 2× 3× |
12 czerwca 2013 19:30 | 23:30 | Topsportcentrum, Almere Sędziowie: Amar Konjicanin, Dino Konjicanin Widzów: 1750 | |||
Nicky Verjans 6 2× 3× | (11:13) raport | 10 Patryk Kuchczyński 3× 2× |
16 czerwca 2013 18:15 | 34:23 | Estrad Alingsås, Alingsås Sędziowie: Miklós Andorka, Róbert Hucker Widzów: 2158 | |||
Fredrik Petersen 8 6× 2× | (15:10) raport | 6 Nicky Verjans 2× 3× |
16 czerwca 2013 20:00 | 27:22 | Hala MOSiR, Zielona Góra Sędziowie: Bogdan Nicolae Stark, Romeo Mihai Stefan Widzów: 5000 | |||
Michał Kubisztal 6 4× 2× | (13:7) raport | 8 Oleg Kumogorodsky 3× 3× |
Grupa 6
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/− | |||
1. | Islandia | 6 | 5 | 0 | 1 | 197 | 176 | +21 | 10 |
2. | Białoruś | 6 | 4 | 1 | 1 | 189 | 180 | +9 | 9 |
3. | Słowenia | 6 | 2 | 1 | 3 | 192 | 179 | +13 | 5 |
4. | Rumunia | 6 | 0 | 0 | 6 | 161 | 204 | -43 | 0 |
31 października 2012 19:30 | 36:28 | Laugardalshöllin, Reykjavík Sędziowie: Andre Hansen, Oistein Pettersen Widzów: 2050 | |||
Aron Pálmarsson 11 Guðjón Valur Sigurðsson 11 4× 3× | (17:13) raport | 10 Siarhiej Rutenka 7× 3× 1× |
31 października 2012 20:15 | 34:26 | Športna dvorana Bonifika, Koper Sędziowie: Václav Horáček, Jiří Novotný Widzów: 2500 | |||
David Špiler 5 Luka Žvižej 5 3× 3× | (16:13) raport | 5 Valentin Ghionea 4× 3× |
4 listopada 2012 14:00 | 32:32 | Miński Pałac Sportu, Mińsk Sędziowie: Péter Horváth, Balázs Marton Widzów: 3400 | |||
Siarhiej Rutenka 10 6× 3× 1× | (16:14) raport | 5 Jure Dolenec 5 Dragan Gajić 5 Gašper Marguč 5 Sebastian Skube 6× 3× |
4 listopada 2012 16:00 | 30:37 | Sala Polivalentă, Piatra Neamț Sędziowie: Sławe Nikołow, Ǵorgi Naczewski Widzów: 2000 | |||
Valentin Ghionea 6 2× 3× | (18:19) raport | 10 Guðjón Valur Sigurðsson 2× 3× |
3 kwietnia 2013 18:00 | 31:34 | Sala Polivalentă, Piatra Neamț Sędziowie: Csaba Kékes, Pál Kékes Widzów: 1000 | |||
Florin Dospinescu 6 9× 3× | (13:18) raport | 11 Siarhiej Rutenka 8× 2× |
3 kwietnia 2013 20:15 | 28:29 | Dvorana Tabor, Maribor Sędziowie: Ivan Cacador, Eurico Nicolau Widzów: 3496 | |||
Vid Kavtičnik 5 Sebastian Skube 5 2× 3× | (13:9) raport | 9 Guðjón Valur Sigurðsson 3× 3× |
7 kwietnia 2013 15:00 | 31:25 | Miński Pałac Sportu, Mińsk Sędziowie: Jiří Opava, Pavel Válek Widzów: 3400 | |||
Siarhiej Rutenka 14 4× 3× | (17:14) raport | 6 Bogdan Criciotoiu 5× 3× 1× |
7 kwietnia 2013 16:00 | 35:34 | Laugardalshöllin, Reykjavík Sędziowie: Michal Baďura, Jaroslav Ondogrecula Widzów: 2500 | |||
Guðjón Valur Sigurðsson 13 5× 2× | (15:18) raport | 9 Nenad Bilbija 9 Gašper Marguč 3× 3× |
12 czerwca 2013 18:00 | 29:23 | Miński Pałac Sportu, Mińsk Sędziowie: Nenad Nikolić, Dušan Stojković Widzów: 3400 | |||
Barys Puchouski 9 3× 3× | (16:10) raport | Guðjón Valur Sigurðsson 7 3× 3× |
12 czerwca 2013 18:00 | 22:31 | Sala Polivalentă, Bukareszt Sędziowie: Aleksandar Pandžić, Ivan Mošorinski Widzów: 500 | |||
Andrei Grasu 6 3× 3× | (11:14) raport | 9 David Špiler 4× 3× |
16 czerwca 2013 18:00 | 33:35 | Arena Stožice, Lublana Sędziowie: Andreu Marín Lorente, Ignacio García Serradilla Widzów: 5500 | |||
Nenad Bilbija 7 3× 3× | (17:18) raport | 10 Barys Puchouski 4× 3× |
16 czerwca 2013 19:45 | 37:27 | Laugardalshöllin, Reykjavík Sędziowie: Ferenc Bonifert, Viktor Oláh Widzów: 2800 | |||
Guðjón Valur Sigurðsson 12 2× 3× | (14:15) raport | 5 Florin Acatrinei 5 Mihai Asoltanei 5 Aurel Florea 6× 1× |
Grupa 7
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/− | |||
1. | Serbia | 6 | 4 | 1 | 1 | 171 | 162 | +9 | 9 |
2. | Austria | 6 | 3 | 2 | 1 | 185 | 173 | +12 | 8 |
3. | Rosja | 6 | 3 | 0 | 3 | 178 | 167 | +11 | 6 |
4. | Bośnia i Hercegowina | 6 | 0 | 1 | 5 | 143 | 175 | -32 | 1 |
31 października 2012 20:25 | 35:24 | Stadt- und Sporthalle, Linz Sędziowie: Csaba Kékes, Pál Kékes Widzów: 3200 | |||
Roland Schlinger 7 7× 3× | (18:7) raport | 5 Mirsad Terzić 5 Faruk Vražalić 4× 3× |
31 października 2012 20:30 | 30:29 | Čair Sports Center, Nisz Sędziowie: Sorin-Laurentiu Dinu, Constantin Din Widzów: 5000 | |||
Žarko Šešum 8 4× 3× | (15:12) raport | 9 Timur Dibirow 6× 3× |
4 listopada 2012 17:00 | 21:24 | Dvorana Mirza Delibašić, Sarajewo Sędziowie: Vaidas Mazeika, Mindaugas Gatelis Widzów: 5000 | |||
Muhamed Toromanović 6 3× 2× | (12:8) raport | 8 Marko Vujin 4× 3× |
4 listopada 2012 17:00 | 38:31 | Sportowy kompleks im. W.P. Suchariewa, Perm (miasto) Sędziowie: Peter Brunovsky, Vladimir Canda Widzów: 2500 | |||
Timur Dibirow 8 4× 3× | (19:12) raport | 9 Viktor Szilágyi 3× 3× |
3 kwietnia 2013 20:25 | 31:28 | Stadthalle Graz, Graz Sędziowie: Per Olesen, Claus Gramm Pedersen Widzów: 3700 | |||
Viktor Szilágyi 8 Robert Weber 8 6× 3× | (16:17) raport | 12 Momir Ilić 5× 3× 1× |
4 kwietnia 2013 17:00 | 23:32 | Sportski centar Mladost, Visoko Sędziowie: Said Bounouara, Khalid Sami Widzów: 2680 | |||
Ivan Milas 4 Kosta Savic 4 Faruk Vražalić 4 2× 2× | (13:17) raport | 9 Timur Dibirow 1× 3× 1× |
7 kwietnia 2013 16:00 | 26:24 | Pałac Sportu „Olimp”, Krasnodar Sędziowie: Kursad Erdogan, Ibrahim Ozdeniz Widzów: 2000 | |||
Konstantin Igropuło 5 3× 3× | (10:11) raport | 4 Duško Čelica 4 Kosta Savić 5× 3× |
7 kwietnia 2013 18:30 | 30:30 | Kristalna dvorana, Zrenjanin Sędziowie: Andreu Marín Lorente, Ignacio García Serradilla Widzów: 3000 | |||
Ivan Nikčević 8 2× 3× | (16:14) raport | 5 Raul Santos 5 Viktor Szilágyi 5 Robert Weber 7× 3× 1× |
12 czerwca 2013 18:00 | 28:29 | Sportcomplex Zvezdniy, Astrachań Sędziowie: Hlynur Leifsson, Anton Palsson Widzów: 5000 | |||
Konstantin Igropuło 9 5× 2× | (11:17) raport | 6 Petar Nenadić 6× 3× 1× |
13 czerwca 2013 17:00 | 28:28 | Sportski centar Mladost, Visoko Sędziowie: Jiří Opava, Pavel Válek Widzów: 1500 | |||
Duško Čelica 5 Ivan Karačić 5 3× 3× | (15:13) raport | 7 Viktor Szilágyi 6× 2× |
16 czerwca 2013 19:00 | 30:23 | Čair Sports Center, Nisz Sędziowie: Sławe Nikołow, Ǵorgi Naczewski Widzów: 5600 | |||
Filip Marjanović 7 3× 3× | (13:12) raport | 5 Faruk Vrazalic 2× 3× |
16 czerwca 2013 19:15 | 30:25 | Olympiahalle, Innsbruck Sędziowie: Matija Gubica, Boris Milošević Widzów: 3500 | |||
Raul Santos 6 Viktor Szilágyi 6 Konrad Wilczynski 6 4× 3× | (12:12) raport | 6 Timur Dibirow 2× 3× |
Tabela drużyn z trzecich miejsc
Bilans spotkań obejmował starcia z czołowymi dwoma zespołami w danej grupie.
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/− | |||
1. | Rosja | 4 | 1 | 0 | 3 | 120 | 120 | 0 | 2 |
2. | Niemcy | 4 | 1 | 0 | 3 | 102 | 105 | -3 | 2 |
3. | Słowacja | 4 | 1 | 0 | 3 | 97 | 115 | -18 | 2 |
4. | Portugalia | 4 | 1 | 0 | 3 | 94 | 118 | -24 | 2 |
5. | Słowenia | 4 | 0 | 1 | 3 | 127 | 131 | -4 | 1 |
6. | Litwa | 4 | 0 | 0 | 4 | 91 | 114 | -23 | 0 |
7. | Holandia | 4 | 0 | 0 | 4 | 99 | 130 | -31 | 0 |
Przypisy
- ↑ Record number of nations register for EHF EURO 2014. ehf-euro.com. [dostęp 2012-05-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-05-23)]. (ang.).
- ↑ a b Procedure for the draw of the Qualification Phase 1. cms.eurohandball.com. [dostęp 2012-05-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-05-09)]. (ang.).
- ↑ Format of the Qualification. ehf-euro.com. [dostęp 2012-05-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-07-18)]. (ang.).
- ↑ EHF EURO 2014 Phase 1 Qualification. eurohandball.com. [dostęp 2012-06-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-11-24)]. (ang.).
- ↑ a b EHF MEN’S NATIONAL TEAM RANKING 10 February 2012. cms.eurohandball.com. [dostęp 2012-05-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-05)]. (ang.).
- ↑ First ever European Qualifiers. ehf-euro.com. [dostęp 2012-06-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-11-24)]. (ang.).
- ↑ EHF EURO 2014 Qualification Phase 1 Draw. eurohandball.com. [dostęp 2012-05-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-11-24)]. (ang.).
- ↑ a b Qualification Phase 2 Draw Event. ehf-euro.com. [dostęp 2012-05-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-23)]. (ang.).
- ↑ 2014 Men’s European Championship / Qualification Phase 1. statistics.eurohandball.com. [dostęp 2012-05-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-05)]. (ang.).
- ↑ Qualification for EHF EURO 2014 begins. eurohandball.com. [dostęp 2012-06-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-11-24)]. (ang.).
- ↑ Ukraine favourites to top Group A. ehf-euro.com. [dostęp 2012-06-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-11-24)]. (ang.).
- ↑ Group B shaping up to be a tight contest. ehf-euro.com. [dostęp 2012-06-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-11-24)]. (ang.).
- ↑ Romania looking for EHF EURO qualification. ehf-euro.com. [dostęp 2012-06-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-09-21)]. (ang.).
- ↑ Baltic nations strongest. ehf-euro.com. [dostęp 2012-06-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-09-21)]. (ang.).
- ↑ a b Qualification Groups for the Men’s EHF EURO 2014 drawn in Copenhagen. eurohandball.com. [dostęp 2012-05-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-05-31)]. (ang.).
- ↑ Format of the Qualification. ehf-euro.com. [dostęp 2012-10-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-01-03)]. (ang.).
- ↑ How the best third ranked team qualifies for the EHF EURO 2014. eurohandball.com. [dostęp 2013-07-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-11-24)]. (ang.).
- ↑ 2014 Men’s European Championship / Qualification 2. statistics.eurohandball.com. [dostęp 2012-06-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-09-10)]. (ang.).
- ↑ Important regulations for the EHF EURO 2014 qualification. eurohandball.com. [dostęp 2013-07-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-11-24)]. (ang.).
- ↑ EHF EURO 2014 draw takes place in Copenhagen. eurohandball.com. [dostęp 2012-05-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-04-23)]. (ang.).
Bibliografia
- 2014 Men’s European Championship / Qualification Phase 1. eurohandball.com. [dostęp 2012-06-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-01-12)]. (ang.).
- 2014 Men’s European Championship / Qualification 2. eurohandball.com. [dostęp 2012-04-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-12-08)]. (ang.).
- p
- d
- e