Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948
Kod MKOl | FRA | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1948 Londyn | ||||||
Chorąży | Jean Séphériadès | |||||
Liczba zawodników | 316 w 20 dyscyplinach | |||||
|
Francję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948 reprezentowało 326 sportowców, 279 mężczyzn i 37 kobiet w 20 dyscyplinach.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina sportowa | Konkurencja |
---|---|---|---|
Złoto | Micheline Ostermeyer | Lekkoatletyka | Rzut dyskiem |
Złoto | Micheline Ostermeyer | Lekkoatletyka | Pchnięcie kulą |
Złoto | José Beyaert | Kolarstwo | Kolarstwo szosowe Wyścig ze startu wspólnego indywidualnie |
Złoto | Jacques Dupont | Kolarstwo | Kolarstwo torowe 1 km ze startu zatrzymanego |
Złoto | Fernand Decanali Pierre Adam Serge Blusson Charles Coste | Kolarstwo | Kolarstwo torowe 4 km drużynowo na dochodzenie |
Złoto | André Jousseaume Jean Saint-Fort Paillard Maurice Buret | Jeździectwo | Ujeżdżenie drużynowo |
Złoto | Bernard Chevallier | Jeździectwo | WKKW indywidualnie |
Złoto | Jéhan de Buhan | Szermierka | Floret indywidualnie |
Złoto | André Bonin René Bougnol Jéhan de Buhan Jacques Lataste Christian d’Oriola Adrien Rommel | Szermierka | Floret drużynowo |
Złoto | Henri Guérin Henri Lepage Marcel Desprets Michel Pécheux Edouard Artigas Maurice Huet | Szermierka | Szpada drużynowo |
Srebro | Alain Mimoun | Lekkoatletyka | Bieg na 10 000 m |
Srebro | Jean Kerebel Francis Schewetta Robert Chef d’Hôtel Jacques Lunis | Lekkoatletyka | Sztafeta 4 × 400 m |
Srebro | Ignace Heinrich | Lekkoatletyka | Dziesięciobój |
Srebro | André Barrais Michel Bonnevie André Buffière René Chocat René Dérency Maurice Desaymonnet André Even Maurice Girardot Fernand Guillou Raymond Offner Jacques Perrier Yvan Quénin Lucien Rebuffic Pierre Thiolon | Koszykówka | Turniej mężczyzn |
Srebro | André Jousseaume | Jeździectwo | Ujeżdżenie indywidualnie |
Srebro | Christian d’Oriola | Szermierka | Floret indywidualnie |
Brąz | Marcel Hansenne | Lekkoatletyka | Bieg na 800 m |
Brąz | Micheline Ostermeyer | Lekkoatletyka | Skok wzwyż |
Brąz | Jacqueline Mazéas | Lekkoatletyka | Rzut dyskiem |
Brąz | Robert Boutigny | Kajakarstwo | C-1 1 000 m |
Brąz | Georges Dransart Georges Gandil | Kajakarstwo | C-2 1 000 m |
Brąz | Georges Dransart Georges Gandil | Kajakarstwo | C-2 10 000 m |
Brąz | Henri Eberhardt | Kajakarstwo | K-1 1 000 m |
Brąz | José Beyaert Jacques Dupont Alain Moineau | Kolarstwo | Kolarstwo szosowe Wyścig ze startu wspólnego drużynowo |
Brąz | Gaston Dron René Faye | Kolarstwo | Kolarstwo torowe Tandemy |
Brąz | Jean d’Orgeix | Jeździectwo | Skoki przez przeszkody indywidualnie |
Brąz | Georges Vallerey | Pływanie | 100 m stylem grzbietowym |
Brąz | Joseph Bernardo René Cornu Henri Padou Alexandre Jany | Pływanie | Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym |
Brąz | Charles Kouyos | Zapasy | Waga kogucia w stylu wolnym |
Linki zewnętrzne
- Skład reprezentacji. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-11-13)].
- p
- d
- e
Letnie IO |
|
---|---|
Zimowe IO |
|
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa | |
Australia i Oceania |