Lengyelország az 1992. évi nyári olimpiai játékokon
Lengyelország az olimpiai játékokon | |||||
Lengyelország zászlaja | |||||
NOB-országkód: POL | |||||
OOB | Lengyel Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1992. évi nyári olimpiai játékok Barcelona | |||||
Versenyzők | 201 fő 21 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Waldemar Legień | ||||
Érmek 19. helyezés |
| ||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: |
Lengyelország a spanyolországi Barcelonában megrendezett 1992. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 21 sportágban 201 sportoló képviselte, akik összesen 19 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Legień, WaldemarWaldemar Legień | Cselgáncs | Férfi középsúly |
1 Arany | Skrzypaszek, ArkadiuszArkadiusz Skrzypaszek | Öttusa | Férfi egyéni |
1 Arany | Czyżowicz, MaciejMaciej Czyżowicz Dariusz Goździak Arkadiusz Skrzypaszek | Öttusa | Férfi csapat |
2 Ezüst | Tracz, JózefJózef Tracz | Birkózás | Férfi kötöttfogás, 74 kg |
2 Ezüst | Stępień, PiotrPiotr Stępień | Birkózás | Férfi kötöttfogás, 82 kg |
2 Ezüst | Freimut, MaciejMaciej Freimut Wojciech Kurpiewski | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 500 m |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Dariusz Adamczuk Marek Bajor Jerzy Brzęczek Dariusz Gęsior Marcin Jałocha Andrzej Juskowiak Aleksander Kłak Andrzej Kobylański Dariusz Koseła Wojciech Kowalczyk Marek Koźmiński Tomasz Łapiński Grzegorz Mielcarski Ryszard Staniek Piotr Świerczewski Tomasz Wałdoch Mirosław Waligóra | Labdarúgás | Férfi |
2 Ezüst | Siemion, KrzysztofKrzysztof Siemion | Súlyemelés | Férfi 82,5 kg |
2 Ezüst | Szukała, RafałRafał Szukała | Úszás | Férfi 100 m pillangó |
3 Bronz | Partyka, ArturArtur Partyka | Atlétika | Férfi magasugrás |
3 Bronz | Broniewski, KajetanKajetan Broniewski | Evezés | Férfi egypárevezős |
3 Bronz | Cieślak, MichałMichał Cieślak Wojciech Jankowski Maciej Łasicki Tomasz Tomiak Jacek Streich | Evezés | Férfi kormányos négyes |
3 Bronz | Białkowski, DariuszDariusz Białkowski Grzegorz Kotowicz | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 1000 m |
3 Bronz | Dylewska, IzabelaIzabela Dylewska | Kajak-kenu | Női kajak egyes 500 m |
3 Bronz | Bartnik, WojciechWojciech Bartnik | Ökölvívás | Félnehézsúly |
3 Bronz | Książkiewicz, MałgorzataMałgorzata Książkiewicz | Sportlövészet | Női sportpuska, összetett |
3 Bronz | Wołczaniecki, SergiuszSergiusz Wołczaniecki | Súlyemelés | Férfi 90 kg |
3 Bronz | Malak, WaldemarWaldemar Malak | Súlyemelés | Férfi 100 kg |
3 Bronz | Kiełpikowski, PiotrPiotr Kiełpikowski Adam Krzesiński Cezary Siess Ryszard Sobczak Marian Sypniewski | Vívás | Férfi tőr, csapat |
|
|
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Andrzej Grubba | Egyes | D csoport Louis Christiaan Botha (RSA) 2-0 Roland Vími (TCH) 2-0 Cláudio Kano (BRA) 2-1 | 1. | Vang Tao (Wang Tao) (CHN) 0-3 | kiesett | 9. | ||
Piotr Skierski | G csoport Petr Korbel (TCH) 1-2 Ma Ven-ko (Ma Wenge) (CHN) 0-2 Augusto Morales (CHI) 2-0 | 3. | kiesett | 33. | ||||
Andrzej Grubba Leszek Kucharski | Páros | H csoport Nigéria (NGR) Atanda Musa Sule Olaleye 2-0 Új-Zéland (NZL) Hagen Bower Peter Jackson 2-0 Franciaország (FRA) Damien Éloi Jean-Philippe Gatien 1-2 | 2. | kiesett | 9. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Piotr Piekarski | 800 m | 1:48,51 | 1. | 26. | kizárták | kiesett | |||
Paweł Woźniak | 400 m gát | 50,30 | 5. | 29.* | kiesett | ||||
Leszek Bebło | Maraton | 2:16:38 | 20. | ||||||
Jan Huruk | 2:14:32 | 7. | |||||||
Wiesław Perszke | 2:16:38 | 21. | |||||||
Robert Korzeniowski | 20 km gyaloglás | nem ért célba | |||||||
50 km gyaloglás | kizárták |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Artur Partyka | Magasugrás | 226 cm | 13. | 234 cm | ** |
Roman Golanowski | Távolugrás | 761 cm | 29. | kiesett | |
Eugeniusz Bedeniczuk | Hármasugrás | 16,92 m | 11. | 16,23 m | 12. |
Andrzej Grabarczyk | 15,79 m | 34. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Anna Brzezińska | 1500 m | 4:08,35 | 9. | 10. | 4:15,53 | 11. | 24. | kiesett | |
Małgorzata Rydz | 4:09,47 | 3. | 12.* | 4:03,83 | 2. | 3. | 4:01,91 | 7. | |
Małgorzata Birbach | Maraton | 2:54:33 | 26. | ||||||
Wanda Panfil | 2:47:27 | 22. | |||||||
Beata Kaczmarska | 10 km gyaloglás | 46:34 | 17. | ||||||
Katarzyna Radtke | 45:45 | 11. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Beata Hołub | Magasugrás | 190 cm | 17.* | kiesett | |
Donata Jancewicz | 192 cm | 12. | 188 cm | 10. | |
Katarzyna Majchrzak | 188 cm | 23. | kiesett | ||
Agata Jaroszek-Karczmarek | Távolugrás | 655 cm | 11. | 641 cm | 10. |
Krystyna Danilczyk | Súlylökés | 18,30 m | 9. | 18,29 m | 10. |
Genowefa Patla | Gerelyhajítás | 58,18 m | 19. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Maria Kamrowska | Hétpróba | 13,48 | 1053 | 170 cm | 855 | 14,49 m | 827 | 24,40 | 943 | 612 cm | 887 | 44,12 m | 747 | 2:10,96 | 951 | 6263 | 10. |
Urszula Włodarczyk | 13,57 | 1040 | 182 cm | 1003 | 13,91 m | 788 | 24,18 | 963 | 620 cm | 912 | 43,46 m | 734 | 2:14,96 | 893 | 6333 | 8. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt/eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Helyosztók | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9. helyért | 7. helyért | 5. helyért | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Włodzimierz Zawadzki | 62 kg | A csoport Nisigucsi Sigeki (JPN) 3-1 Hu Kuo-hung (Hu Guohong) (CHN) 4-0 Szergej Martinov (EUN) 8-9 Hugo Dietsche (SUI) 7-0 | 2. | Juan Marén (CUB) 0-5 | 4. | ||||
Ryszard Wolny | 68 kg | A csoport Móri Takumi (JPN) 1-0 Marthin Kornbakk (SWE) 3-1 Cecilio Rodríguez (CUB) 1-6 İslam Duqiçiyev (EUN) 1-5 | 4. | Douglas Yeats (CAN) 1-0 | 7. | ||||
Józef Tracz | 74 kg | A csoport Željko Trajković (IOP) 2-0 Tuomo Karila (FIN) 2-1 Jaroslav Zeman (TCH) 5-4 Erhan Balcı (TUR) 5-1 Anton Marchl (AUT) 5-0 Torbjörn Kornbakk (SWE) 4-0 (kétvállas) | 1. | Mnacakan Iszkandarjan (EUN) 3-6 | |||||
Piotr Stępień | 82 kg | A csoport Ernesto Razzino (ITA) 6-0 Daulet Turlihanov (EUN) 3-2 David Martinetti (SUI) 7-1 Timo Niemi (FIN) 3-0 | 1. | Farkas Péter (HUN) 1-6 | |||||
Andrzej Wroński | 100 kg | A csoport Dennis Koslowski (USA) 0-2 Stipe Damjanović (CRO) 6-0 Helger Hallik (EST) 2-0 Szong Szongil (Song Seong-Il) (KOR) 4-3 Ion Ieremciuc (ROM) DQ2 | 2. | Szergej Gyemjaskevics (EUN) 0-1 | 4. | ||||
Jerzy Choromański | 130 kg | B csoport Panajótisz Pikilídisz (GRE) 0-2 Tien Lej (Tian Lei) (CHN) 2-6 | 5. | Milan Radaković (IOP) 4-2 | 9. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Helyosztók | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9. helyért | 7. helyért | 5. helyért | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Stanisław Szostecki | 48 kg | B csoport Fariborz Besarati (SWE) 7-3 Reiner Heugabel (GER) 0-9 Vugar Orudzsov (EUN) 0-12 (kétvállas) | 7. | kiesett | helyezetlen | ||||
Dariusz Grzywiński | 62 kg | B csoport Anibál Nieves (PUR) 2-3 (kétvállas) Eduards Žukovs (LAT) 4-2 Roszen Vaszilev (BUL) 4-5 | 7. | kiesett | helyezetlen | ||||
Krzysztof Walencik | 74 kg | B csoport Konsztandínosz Iliádisz (CYP) 8-0 Məmmədsalam Haciyev (EUN) 3-4 Milan Revický (TCH) 1-0 Lodoin Enkhbayar (MGL) 8-3 Kenny Monday (USA) 0-2 | 3. | Gary Holmes (CAN) visszalépett | 5. | ||||
Robert Kostecki | 82 kg | B csoport Rasoul Khadem Azgadhi (IRI) 0-9 Kevin Jackson (USA) 3-4 | 8. | kiesett | helyezetlen | ||||
Marek Garmulewicz | 90 kg | B csoport Daniel Sánchez (PUR) 16-1 Tóth Gábor (HUN) 4-5 Kenan Şimşek (TUR) 1-4 | 4. | Renato Lombardo (ITA) DQ2 | 7. | ||||
Andrzej Radomski | 100 kg | B csoport Boldyn Javkhlantögs (MGL) 8-0 (kétvállas) Alioune Diouf (SEN) 6-3 (kétvállas) Magdiel Gutiérrez (NCA) 7-0 (kétvállas) Ali Kayali (TUR) 3-5 Leri Habelov (EUN) 0-5 | 3. | Szubhas Verma (IND) 2-0 | 5. | ||||
Tomasz Kupis | 130 kg | A csoport Mahmut Demir (TUR) 1-4 Jeffrey Thue (CAN) 0-6 | 7. | kiesett | helyezetlen |
DQ2 - passzivitás miatt mind két versenyzőt kizárták
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág nyolcaddöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Piotr Kamrowski | Légsúly | Sarbel Srábijja (LIB) 1100-0000 | Youssef Omar Isahak (DJI) 1000-0000 | Shigueto Yamasaki Júnior (BRA) 1000-0000 | Yun Hyeon (KOR) 0000-0010 | Willis García (VEN) 0000-0001 | kiesett | 9. | |||||
Wiesław Błach | Könnyűsúly | erőnyerő | Ignacio Sayu (CUB) 1100-0000 | Pak Jongi (Park Yong-I) (PRK) 1000-0000 | Koga Tosihiko (JPN) 0000-0010 | Si Cseng-seng (Shi Chengsheng) (CHN) 0010-0000 | Bruno Carabatta (FRA) 0000-0100 | kiesett | 7. | ||||
Krzysztof Kamiński | Váltósúly | erőnyerő | John Baylon (PHI) 1000-0000 | Alexandru Ciupe (ROM) 0000-1000 | kiesett | 18. | |||||||
Waldemar Legień | Középsúly | erőnyerő | Michael Oduor (KEN) 1000-0000 | Nikola Filipov (BUL) 1000-0000 | Yang Jong-Ok (KOR) 0010-0000 | Nicolas Gill (CAN) 0010-0000 | Pascal Tayot (FRA) 0010-0000 | ||||||
Paweł Nastula | Félnehézsúly | erőnyerő | Yun Sang-Sik (KOR) 1000-0000 | Robert Van de Walle (BEL) 1000-0000 | Odvogiin Baljinnyam (MGL) 1000-0000 | Raymond Stevens (GBR) 0000-0010 | Dmitrij Szergejev (EUN) 0000-0100 | 5. | |||||
Rafał Kubacki | Nehézsúly | Orlando Baccino (ARG) 1000-0000 | Dennis Raven (NED) 1000-0000 | David Hahalejsvili (EUN) 0000-0001 | Frank Moreno (CUB) 0000-1000 | kiesett | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág nyolcaddöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Małgorzata Roszkowska | Légsúly | erőnyerő | Yolanda Soler (ESP) 0000-0010 | kiesett | 16. | ||||||
Maria Gontowicz-Szałas | Könnyűsúly | erőnyerő | Driulis González (CUB) 0000-0010 | Jemina Alves (BRA) 1000-0000 | Ursula Myrén (SWE) 0010-0000 | Tateno Csijori (JPN) 0000-0001 | kiesett | 7. | |||
Bogusława Olechnowicz | Váltósúly | Diane Bell (GBR) 0000-0010 | kiesett | 20. | |||||||
Katarzyna Juszczak | Félnehézsúly | erőnyerő | María Cangá (ECU) 1000-0000 | Kim Midzsong (KOR) 0000-1100 | Alison Webb (CAN) 0100-0000 | Regina Schüttenhelm (GER) 0000-0010 | kiesett | 7. | |||
Beata Maksymowa | Nehézsúly | Anne Åkerblom (FIN) 0010-0000 | Estela Rodríguez (CUB) 0000-0010 | Supatra Yompakdee (THA) 1000-0000 | Szvetlana Gundarenko (EUN) 0001-0000 | Szakaue Jóko (JPN) 0000-1000 | 5. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Kajetan Broniewski | Egypárevezős | 7:11,01 | 2. | 7:01,64 | 1. | A/B | 7:02,65 | 3. | A | 6:56,82 | 3. | |
Andrzej Marszałek Andrzej Krzepiński | Kétpárevezős | 6:33,51 | 3. | 6:41,27 | 1. | A/B | 6:19,98 | 3. | A | 6:24,32 | 5. | 5. |
Piotr Basta Tomasz Mruczkowski Bartosz Sroga (kormányos) | Kormányos kettes | 7:02,12 | 1. | A/B | 6:53,97 | 4. | B | 7:04,37 | 1. | 7. | ||
Marek Gawkowski Piotr Bujnarowski Cezary Jędrzycki Jarosław Janowski | Négypárevezős | 5:54,13 | 4. | 5:59,03 | 3. | A/B | 6:05,31 | 5. | B | 6:01,18 | 5. | 11. |
Jacek Streich Wojciech Jankowski Tomasz Tomiak Maciej Łasicki Michał Cieślak (kormányos) | Kormányos négyes | 6:27,24 | 5. | 6:16,93 | 2. | A | 6:03,27 | 3. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Kieséses szakasz | Helyezés | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30 m | 50 m | 70 m | 90 m | Pont | Hely. | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||||
Jacek Gilewski | Egyéni | 349 | 16. | 316 | 39. | 316 | 43. | 280 | 47. | 1261 | 36. | kiesett | 36. | ||||
Konrad Kwiecień | 341 | 48. | 310 | 53. | 325 | 18. | 279 | 51. | 1255 | 44. | kiesett | 44. | |||||
Sławomir Napłoszek | 342 | 42. | 303 | 62. | 319 | 34. | 279 | 51. | 1243 | 54. | kiesett | 54. | |||||
Jacek Gilewski Konrad Kwiecień Sławomir Napłoszek | Csapat | 1032 | 9. | 929 | 18. | 960 | 7. | 838 | 17. | 3759 | 16. | Dél-Korea (KOR) Im Hui-Sik Jeong Jae-Heon Han Seung-Hun (1.) 233-240 | kiesett | 10. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Kieséses szakasz | Helyezés | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30 m | 50 m | 60 m | 70 m | Pont | Hely. | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||||
Edyta Korotkin | Egyéni | 342 | 24. | 309 | 30. | 322 | 29. | 297 | 34. | 1270 | 31. | Kim Szunjong (KOR) (2.) 92-106 | kiesett | 32. | |||
Joanna Nowicka | 341 | 30. | 329 | 5. | 334 | 6. | 311 | 17. | 1315 | 10. | Nathalie Hibon (FRA) (23.) 105-100 | Alison Williamson (GBR) (7.) 107-107 | kiesett | 10. | |||
Iwona Okrzesik | 338 | 40. | 293 | 51. | 310 | 46. | 282 | 51. | 1223 | 50. | kiesett | 50. | |||||
Edyta Korotkin Joanna Nowicka Iwona Okrzesik | Csapat | 1021 | 7. | 931 | 9. | 966 | 8. | 890 | 11. | 3808 | 10. | Törökország (TUR) Elif Ekşi Natalia Nasaridze-Çakir Zehra Öktem (7.) 213-235 | kiesett | 16. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Grzegorz Kotowicz | Kajak egyes 500 m | 1:44,58 | 4. | 16. | 1:41,68 | 3. | 6. | 1:43,70 | 8. | 15. | kiesett | |
Maciej Freimut Wojciech Kurpiewski | Kajak kettes 500 m | 1:34,76 | 1. | 9. | erőnyerő | 1:29,66 | 2. | 4. | 1:29,84 | |||
Grzegorz Kotowicz Dariusz Białkowski | Kajak kettes 1000 m | 3:30,92 | 4. | 21. | 3:15,58 | 1. | 2. | 3:18,55 | 2. | 5. | 3:18,86 | |
Maciej Freimut Wojciech Kurpiewski Grzegorz Kaleta Grzegorz Krawców | Kajak négyes 1000 m | 2:55,28 | 2. | 4. | 2:59,20 | 4. | 10. | 3:01,43 | 6. | |||
Mariusz Walkowiak | Kenu egyes 500 m | 1:58,14 | 5. | 15. | 1:59,24 | 4. | 9. | 2:00,28 | 9. | 17. | kiesett | |
Tomasz Darski | Kenu egyes 1000 m | 4:23,31 | 6. | 18. | 4:11,11 | 5. | 10. | kiesett | ||||
Tomasz Darski Andrzej Sołoducha | Kenu kettes 500 m | 1:46,93 | 7. | 11. | 1:42,72 | 3. | 6. | kiesett | ||||
Dariusz Koszykowski Mariusz Walkowiak | Kenu kettes 1000 m | 3:38,72 | 4. | 8. | 3:48,88 | 4. | 8. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Izabela Dylewska | Kajak egyes 500 m | 1:55,72 | 4. | 7. | 1:51,61 | 2. | 3. | 1:52,36 | |
Izabela Dylewska Elżbieta Urbańczyk | Kajak kettes 500 m | 1:44,43 | 2. | 7. | 1:43,50 | 3. | 7. | 1:42,44 | 6. |
Szlalom
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | |||
Krzysztof Bieryt | Kenu egyes | 142,61 | 21. | 169,01 | 29. | 142,61 | 27. |
Zbigniew Miązek | 128,03 | 12. | 122,37 | 12. | 122,37 | 15. | |
Grzegorz Sarata | 161,88 | 30. | 122,12 | 11. | 122,12 | 13. | |
Krzysztof Kołomański Michał Staniszewski | Kenu kettes | 142,76 | 9. | 133,75 | 8. | 133,75 | 10. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | |||
Bogusława Knapczyk | Kajak egyes | 160,78 | 21. | 149,59 | 14. | 149,59 | 19. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Jacek Mickiewicz | Mezőnyverseny | 4:35:56(+0:35) | 22. |
Zbigniew Piątek | 4:35:56(+0:35) | 55. | |
Andrzej Sypytkowski | 4:35:56(+0:35) | 6. | |
Dariusz Baranowski Marek Leśniewski Grzegorz Piwowarski Andrzej Sypytkowski | Csapat időfutam | 2:06:34(+4:55) | 6. |
Pálya-kerékpározás
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Robert Karśnicki | Férfi egyéni üldözőverseny | 4:39,836 | 11. | Adolfo Alperi (ESP) 4:34,760 | 4:35,184 | 13. | kiesett | 13. |
- Időfutam
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Grzegorz Krejner | Férfi egyéni időfutam | 1:07,235 | 20. |
- Pontversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csoport | lekörözés | Pont | Hely. | lekörözés | Pont | |||
Wojciech Pawłak | Férfi pontverseny | A | 1 | 7 | 12. | - | 12 | 12. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Lengyel férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1992FfociA
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lengyelország (POL) | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 2 | +5 | 5 |
Olaszország (ITA) | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 4 | –1 | 4 |
Egyesült Államok (USA) | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 5 | +1 | 3 |
Kuvait (KUW) | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 6 | –5 | 0 |
1992. július 24. 20:00 Sablon:1992FfociPOLKUW
|
Lengyelország (POL) | 2–0 | Kuvait (KUW) |
---|---|---|
Juskowiak 7' 80' | (1–0) Jegyzőkönyv |
1992. július 27. 21:00 Sablon:1992FfociITAPOL
|
Olaszország (ITA) | 0–3 | Lengyelország (POL) |
---|---|---|
Luzardi 16′, 59′ Corini 69′ | (0–1) Jegyzőkönyv | Juskowiak 4' Staniek 48' Mielcarski 90' |
1992. július 29. 19:00 Sablon:1992FfociUSAPOL
|
Egyesült Államok (USA) | 2–2 | Lengyelország (POL) |
---|---|---|
Imler 20' Snow 52' | (1–2) Jegyzőkönyv | Koźmiński 31' Juskowiak 40' |
- Negyeddöntő
1992. augusztus 1. 21:30 Sablon:1992FfociPOLQAT
|
Lengyelország (POL) | 2–0 | Katar (QAT) |
---|---|---|
Kowalczyk 42' Jałocha 74' | (1–0) Jegyzőkönyv |
- Elődöntő
1992. augusztus 5. 21:30 Sablon:1992FfociPOLAUS
|
Lengyelország (POL) | 6–1 | Ausztrália (AUS) |
---|---|---|
Kowalczyk 28' 90' Juskowiak 43' 55' 80' Murphy 70' (öngól) | (2–1) Jegyzőkönyv | Veart 36' |
- Döntő
1992. augusztus 8. 20:00 Sablon:1992FfociPOLESP
|
Lengyelország (POL) | 2–3 | Spanyolország (ESP) |
---|---|---|
Kowalczyk 45+1' Staniek 75' | (0–0) Jegyzőkönyv | Fernández 65' Kiko 70' 90' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Lengyelország (POL) |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Össz. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Arkadiusz Bachur | Chutor | Egyéni | 66,00 | 47. | 107,60 | 48. | 46. | 25,00 | 55. | 198,60 | 50. |
Bogusław Jarecki | Fant | 65,20 | 44. | 73,20 | 32. | 32. | 40,00 | 61. | 178,40 | 42. | |
Jacek Krukowski | Ibis | 73,40 | 64. | 74,00 | 33. | 38. | 10,00 | 24. | 157,40 | 33. | |
Piotr Piasecki | Igrek | 92,00 | 80. | 51,60 | 25. | 34. | 15,00 | 42. | 158,60 | 35. | |
Arkadiusz Bachur Bogusław Jarecki Jacek Krukowski Piotr Piasecki | Chutor Fant Ibis Igrek | Csapat | 230,60 | 15. | 198,80 | 7. | 9. | 65,00 | 15. | 494,40 | 9. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Elődöntő | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Grzegorz Kozdrański | Egyéni műugrás | 228,06 | 32. | kiesett | |
Egyéni toronyugrás | 322,83 | 22. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Andrzej Rżany | Papírsúly | Radzsendra Praszád (IND) 6-12 | kiesett | 17. | |||
Leszek Olszewski | Légsúly | Raúl González (CUB) 7-15 | kiesett | 17. | |||
Robert Ciba | Harmatsúly | Mohammed Sabo (NGR) RSC | kiesett | 17. | |||
Dariusz Snarski | Könnyűsúly | Justin Rowsell (AUS) RSC | Marco Rudolph (GER) 1-10 | kiesett | 9. | ||
Wiesław Małyszko | Váltósúly | César Ramos (DOM) 1-6 | kiesett | 17. | |||
Robert Buda | Középsúly | Alberth Papilaya (INA) 5-11 | kiesett | 17. | |||
Wojciech Bartnik | Félnehézsúly | Alexander González (PUR) 6-3 | Mohamed Ben Guesmia (ALG) 14-3 | Ángel Espinosa (CUB) 9-7 | Torsten May (GER) 6-8 | kiesett | |
Krzysztof Rojek | Nehézsúly | Félix Savón (CUB) RSC | kiesett | 17. |
RSC - a játékvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Vívás | Úszás | Lövészet | Futás | Lovaglás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Maciej Czyżowicz | Egyéni | 33-32 | 779 | 37.** | 3:20,4 | 1272 | 16. | 189 | 1105 | 12.*** | 13:46,0 | 1087 | 36. | 1:46,4 | 962 | 33. | 5205 | 19. |
Dariusz Goździak | 34-31 | 796 | 28.**** | 3:40,6 | 1108 | 62. | 195 | 1195 | 3. | 13:30,2 | 1135 | 26.* | 1:38,2 | 1020 | 20. | 5254 | 10. | |
Arkadiusz Skrzypaszek | 46-19 | 1000 | 2. | 3:22,5 | 1252 | 21. | 190 | 1120 | 9.** | 13:26,9 | 1147 | 23. | 1:33,8 | 1040 | 13. | 5559 | ||
Maciej Czyżowicz Dariusz Goździak Arkadiusz Skrzypaszek | Csapat | 2575 | 2. | 3632 | 16. | 3420 | 1. | 3369 | 8. | 3022 | 2. | 16018 |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - nyolc másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Adam Kaczmarek | Gyorstüzelő pisztoly | 591 | 2. | 778 | 7. |
Krzysztof Kucharczyk | 590 | 3. | 880 | 4. | |
Paweł Hadrych | Légpisztoly | 573 | 29.* | kiesett | |
Jerzy Pietrzak | 582 | 7. | 680,1 | 6. | |
Szabadpisztoly | 560 | 9. | kiesett | ||
Robert Kraskowski | Légpuska | 588 | 13.**** | kiesett | |
Tadeusz Czerwiński | Sportpuska, fekvő | 594 | 18.**** | kiesett | |
Sportpuska, összetett | 1160 | 14.* | kiesett | ||
Jacek Kubka | 1145 | 35.* | kiesett | ||
Sportpuska, fekvő | 588 | 43.*** | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Mirosława Sagun | Légpisztoly | 381 | 7. | 477,8 | 8. |
Julita Macur | 371 | 39.** | kiesett | ||
Sportpisztoly | 578 | 7. | 674 | 8. | |
Małgorzata Książkiewicz | Légpuska | 388 | 23.** | kiesett | |
Sportpuska, összetett | 585 | 2. | 681,5 | ||
Renata Mauer | 577 | 14.** | kiesett | ||
Légpuska | 389 | 17.**** | kiesett |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Dorota Chytrowska-Mika | Skeet | 145 | 25.***** | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - hét másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Marek Gorzelniak | 56 kg | 115,0 | 6. | 140,0 | 9. | 255,0 | 8. |
Włodzimierz Chlebosz | 75 kg | 155,0 | 6. | 185,0 | 10. | 340,0 | 7. |
Andrzej Kozłowski | 160,0 | 2. | 192,5 | 5. | 352,5 | 4. | |
Andrzej Cofalik | 82,5 kg | 160,0 | 6. | 190,0 | 11. | 350,0 | 10. |
Krzysztof Siemion | 165,0 | 4. | 205,0 | 1. | 370,0 | ||
Sergiusz Wołczaniecki | 90 kg | 172,5 | 3. | 220,0 | 3. | 392,5 | |
Waldemar Malak | 100 kg | 185,0 | 2. | 215,0 | 4. | 400,0 | |
Piotr Banaszak | 110 kg | 185,0 | 5. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Dariusz Osuch | 175,0 | 6. | 222,5 | 4. | 397,5 | 5. |
Tenisz
Bővebben: Tenisz az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Katarzyna Nowak | Egyes | Julie Halard-Decugis (FRA) 4-6, 6-7(1-7) | kiesett | 33. | ||||
Magdalena Mróz Katarzyna Teodorowicz | Páros | Argentína (ARG) Mercedes Paz Patricia Tarabini 4-6, 6-4, 3-6 | kiesett | 17. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jacek Hankiewicz | Férfi egyes | Macsida Fumihiko (JPN) 15-9, 13-15, 3-15 | kiesett | 33. | ||||
Bożena Bąk | Női egyes | Virginie Delvingt (FRA) 11-0, 11-2 | Jelena Ribkina (EUN) 4-11, 4-11 | kiesett | 17. | |||
Katarzyna Krasowska | Harsági Andrea (HUN) 5-11, 11-0, 11-6 | Pernille Nedergaard (DEN) 0-11, 3-11 | kiesett | 17. | ||||
Wioletta Wilk | Zarinah Abdullah (SIN) 5-11, 3-11 | kiesett | 33. | |||||
Bożena Bąk Wioletta Wilk | Női páros | Bulgária (BUL) Emilija Dimitrova Neli Negyalkova 17-16, 15-8 | Ausztrália (AUS) Rhonda Cator Anna Lao 3-15, 12-15 | kiesett | 9. | |||
Bożena Haracz Beata Syta | Indonézia (INA) Aadjijatmiko Finarsih Lili Tampi 1-15, 9-15 | kiesett | 17. |
Torna
Bővebben: Torna az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Karika | Kötél | Buzogány | Labda | Összesen | Karika | Kötél | Buzogány | Labda | Összesen | |||||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Eliza Białkowska | Egyéni | 9,350 | 8.* | 9,250 | 14. | 8,925 | 22.** | 9,200 | 17. | 36,725 | 14. | 9,400 | 8. | nem teljesítette | 27,762 | 15. | 15. | |||||
Joanna Bodak | 9,325 | 10. | 9,400 | 9.* | 9,400 | 7. | 9,325 | 8. | 37,450 | 9. | 9,450 | 7. | 9,300 | 10.* | 9,550 | 5.** | 9,450 | 7.** | 56,475 | 7. | 7. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Krzysztof Cwalina | 50 m gyors | 23,20 | 7. | 18. | kiesett | |||
100 m gyors | 51,70 | 3. | 35. | kiesett | ||||
Artur Wojdat | 200 m gyors | 1:48,60 | 3. | 7. | A | 1:48,24 | 4. | 4. |
400 m gyors | 3:51,66 | 1. | 8. | A | 3:48,10 | 4. | 4. | |
Mariusz Podkościelny | 3:52,07 | 3. | 11. | B | 3:54,56 | 7. | 15. | |
1500 m gyors | 15:25,42 | 3. | 10. | kiesett | ||||
Piotr Albiński | 15:23,01 | 4. | 9. | kiesett | ||||
Konrad Gałka | 100 m pillangó | 58,86 | 8. | 55. | kiesett | |||
200 m pillangó | 2:01,33 | 5. | 18. | kiesett | ||||
Rafał Szukała | 1:59,51 | 3. | 6. | A | 1:58,89 | 4. | 4. | |
100 m pillangó | 53,60 | 1. | 2. | A | 53,35 | 2. | ||
Igor Łuczak | 200 m vegyes | 2:07,08 | 1. | 29. | kiesett | |||
400 m vegyes | 4:28,60 | 1. | 20. | kiesett | ||||
Marcin Maliński | 4:24,72 | 5. | 15. | B | 4:22,59 | 6. | 14. | |
200 m vegyes | 2:05,32 | 1. | 20. | kiesett | ||||
Mariusz Podkościelny Artur Wojdat Piotr Albiński Krzysztof Cwalina | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:29,59 | 5. | 13. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Małgorzata Galwas | 100 m hát | 1:05,36 | 2. | 29. | kiesett | |||
200 m hát | 2:17,73 | 3. | 26. | kiesett | ||||
Marta Włodkowska | 2:22,86 | 5. | 38. | kiesett | ||||
400 m vegyes | 4:58,30 | 8. | 24. | kiesett | ||||
Ewa Synowska | 4:46,00 | 2. | 4. | A | 4:53,32 | 8. | 8. | |
200 m pillangó | 2:14,58 | 4. | 11. | B | 2:13,61 | 3. | 11. | |
200 m vegyes | 2:16,88 | 1. | 6. | A | 2:18,85 | 8. | 8. | |
Alicja Pęczak | 2:17,90 | 4. | 12. | B | 2:18,55 | 3. | 11. | |
100 m mell | 1:10,60 | 4. | 9. | B | 1:10,73 | 3. | 11. | |
200 m mell | 2:30,78 | 1. | 8. | A | 2:31,76 | 8. | 8. | |
Magdalena Kupiec | 2:33,92 | 6. | 16. | B | 2:35,74 | 7. | 15. | |
100 m mell | 1:10,90 | 5. | 11. | B | 1:10,32 | 2. | 10. | |
Anna Uryniuk | 100 m pillangó | 1:02,50 | 1. | 22. | kiesett | |||
200 m pillangó | 2:14,91 | 1. | 12. | B | 2:14,44 | 4. | 12. |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ||||
Piotr Olewiński | Szörfvitorlázás | 36,0 | 34,0 | 29,0 | (51,0) | 31,0 | 51,0 | 29,0 | 27,0 | 21,0 | 18,0 | 276,0 | 28. |
Marek Chocian Zdzisław Staniul | 470-es osztály | 23,0 | 21,0 | 21,0 | 30,0 | 26,0 | (44,0) | 23,0 | 144,0 | 21. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ||||
Joanna Burzyńska | Szörfvitorlázás | 16,0 | 14,0 | 15,0 | (31,0*) | 16,0 | 11,7 | 17,0 | 17,0 | 13,0 | 3,0 | 122,7 | 9. |
* - kizárták
Vívás
Bővebben: Vívás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Selejtező | 32-es főtábla | Egyenes ág a negyeddöntőért | Vigaszág a negyeddöntőért | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | ||||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Piotr Kiełpikowski | Tőr, egyéni | 4. csoport Andrea Borella (ITA) 0-5 Elvis Gregory (CUB) 5-2 Ramiro Bravo (ESP) 5-2 Vang Haj-pin (Wang Haibin) (CHN) 5-1 Dario Torrente (RSA) 5-4 José Marcelo Álvarez (PAR) 5-1 | 2. | erőnyerő | Nagano Josihide (JPN) 5-2, 5-3 | Guillermo Betancourt (CUB) 1-5, 4-6 | Patrick Groc (FRA) 5-1, 2-5, 5-3 | Szerhij Holubickij (EUN) 3-5, 2-5 | kiesett | 15. | |||||
Adam Krzesiński | 8. csoport Mauro Numa (ITA) 1-5 José Francisco Guerra (ESP) 4-5 Joachim Wendt (AUT) 5-4 Maged Abdallah (EGY) 5-2 Tang Kvóng-hou (Tang Kwong Hau) (HKG) 2-5 | 5. | Patrick Groc (FRA) 3-5, 1-5 | kiesett | 44. | ||||||||||
Marian Sypniewski | 2. csoport Dmitrij Sevcsenko (EUN) 3-5 Kiss Róbert (HUN) 5-4 Vang Li-hung (Wang Lihong) (CHN) 5-1 Zaddick Longenbach (USA) 5-4 Kim Seung-Pyo (KOR) 5-4 José Guimarães (POR) 5-1 | 2. | erőnyerő | William Gosbee (GBR) 3-5, 6-4, 5-2 | Szerhij Holubickij (EUN) 5-3, 2-5, 5-3 | Elvis Gregory (CUB) 3-5, 5-3, 5-1 | Elvis Gregory (CUB) 0-5, 5-6 | kiesett | 6. | ||||||
Maciej Ciszewski | Párbajtőr, egyéni | 3. csoport Vánky Péter (SWE) 4-5 Andrej Suvalov (EUN) 2-5 Raúl Maroto (ESP) 5-3 Mohammed el-Hamar (KUW) 5-0 Cornel Milan (ROM) 5-4 Luciano Finardi (BRA) 3-5 | 3. | Csang Theszok (KOR) 4-6, 5-6 | kiesett | 37. | |||||||||
Witold Gadomski | 9. csoport Kovács Iván (HUN) 1-5 Kaido Kaaberma (EST) 2-5 Csang Theszok (KOR) 2-5 Jon Normile (USA) 4-5 Robert Davidson (AUS) 5-1 Tan Kim Huat (SIN) 4-5 | 6. | kiesett | 56. | |||||||||||
Sławomir Nawrocki | 8. csoport Jean-Michel Henry (FRA) 1-5 Jean-Marc Chouinard (CAN) 2-5 André Kuhn (SUI) 5-5 Ulf Sandegren (SWE) 3-5 Kim Jeong-Gwan (KOR) 5-5 Heinrich van Garderen (RSA) 5-1 | 6. | Kim Jeong-Gwan (KOR) 5-1, 5-2 | Pavel Kolobkov (EUN) 6-4, 2-5, 2-5 | Angelo Mazzoni (ITA) 2-5, 3-5 | kiesett | 32. | ||||||||
Marek Gniewkowski | Kard, egyéni | 2. csoport Vilmoş Szabo (ROM) 2-5 Jürgen Nolte (GER) 5-4 Jean-Marie Banos (CAN) 5-4 Ricardo Menalda (BRA) 5-4 George Mormando (USA) 3-5 | 4. | erőnyerő | Jean-Phillippe Daurelle (FRA) 6-5, 6-4 | Antonio García (ESP) 5-6, 3-5 | Janusz Olech (POL) 2-5, 2-5 | kiesett | 19. | ||||||
Robert Kościelniakowski | 1. csoport Jörg Kempenich (GER) 1-5 Jean-François Lamour (FRA) 4-5 Ian Williams (GBR) 5-4 Daniel Grigore (ROM) 5-0 Számi el-Báker (KSA) 5-0 | 3. | erőnyerő | Jürgen Nolte (GER) 5-6, 5-2, 2-5 | Nébald György (HUN) 5-3, 5-1 | Michael Lofton (USA) 1-5, 6-4, 6-5 | Daniel Grigore (ROM) 6-5, 5-6, 6-5 | Grigorij Kirijenko (EUN) 3-5, 6-5, 5-2 | Jean-François Lamour (FRA) 2-5, 5-1, 4-6 | kiesett | 7. | ||||
Janusz Olech | 3. csoport Felix Becker (GER) 1-5 Ferdinando Meglio (ITA) 2-5 Jang Csen (Yang Zhen) (CHN) 5-4 Jean-Paul Banos (CAN) 5-2 Esteban Mullins (CRC) 5-3 | 3. | erőnyerő | Grigorij Kirijenko (EUN) 6-4, 2-5, 4-6 | Ian Williams (GBR) 3-5, 5-2, 5-1 | Marek Gniewkowski (POL) 5-2, 5-2 | Felix Becker (GER) 5-1, 4-6, 5-2 | Szabó Bence (HUN) 1-5, 4-6 | kiesett | 12. | |||||
Piotr Kiełpikowski Adam Krzesiński Cezary Siess Ryszard Sobczak Marian Sypniewski | Tőr, csapat | 2. csoport Olaszország (ITA) 8-8 Kína (CHN) 9-7 | 2. | Egyesített Csapat (EUN) 8-8 | Kuba (CUB) 7-9 | Bronzmérkőzés Magyarország (HUN) 9-4 | |||||||||
Maciej Ciszewski Witold Gadomski Sławomir Nawrocki Marek Stępień Sławomir Zwierzyński | Párbajtőr, csapat | 4. csoport Olaszország (ITA) 2-8 Kanada (CAN) 4-9 | 3. | kiesett | 12. | ||||||||||
Marek Gniewkowski Norbert Jaskot Jarosław Kisiel Robert Kościelniakowski Janusz Olech | Kard, csapat | 4. csoport Németország (GER) 3-9 Nagy-Britannia (GBR) 9-4 | 2. | Egyesített Csapat (EUN) 2-9 | 5–8. helyért Olaszország (ITA) 8-8 | 5. helyért Németország (GER) 6-9 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Selejtező | 32-es főtábla | Egyenes ág a negyeddöntőért | Vigaszág a negyeddöntőért | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | ||||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Monika Maciejewska | Tőr, egyéni | 1. csoport Margherita Zalaffi (ITA) 2-5 I Jeong-Suk (KOR) 5-4 Gisèle Meygret (FRA) 5-0 Takajanagi Júko (JPN) 5-3 Heidi Botha (RSA) 5-0 Thalie Tremblay (CAN) 3-5 | 2. | erőnyerő | Thalie Tremblay (CAN) 4-6, 4-6 | Stefanek Gertrúd (HUN) 3-5, 3-5 | kiesett | 27. | |||||||
Anna Sobczak | 6. csoport Jánosi Zsuzsa (HUN) 4-5 Elisabeta Guzganu-Tufan (ROM) 5-2 Laurence Modaine (FRA) 5-2 Julia Bracewell (GBR) 5-3 Yanina Iannuzzi (ARG) 5-0 Caitlin Bilodeaux (USA) 1-5 | 3. | erőnyerő | Caitlin Bilodeaux (USA) 6-5, 5-1 | Sabine Bau (GER) 2-5, 2-5 | Isabelle Spennato (FRA) 6-4, 6-5 | I Jeong-Suk (KOR) 4-6, 6-5, 6-5 | Giovanna Trillini (ITA) 4-6, 2-5 | kiesett | 11. | |||||
Barbara Wolnicka | 3. csoport Jelena Glikina (EUN) 5-4 Claudia Grigorescu (ROM) 5-3 Kim Dzsinszun (KOR) 5-1 Molly Sullivan (USA) 5-1 Sabine Bau (GER) 2-5 | 2. | erőnyerő | Tatyjana Szadovszkaja (EUN) 4-6, 5-2, 5-3 | Giovanna Trillini (ITA) 0-5, 2-5 | I Jeong-Suk (KOR) 2-5, 3-5 | kiesett | 20. | |||||||
Katarzyna Felusiak Monika Maciejewska Anna Sobczak Agnieszka Szuchnicka Barbara Wolnicka | Tőr, csapat | 1. csoport Olaszország (ITA) 1-9 Dél-Korea (KOR) 9-4 | 2. | Egyesített Csapat (EUN) 7-9 | 5–8. helyért Franciaország (FRA) 4-9 | 7. helyért Magyarország (HUN) 7-9 | 8. |
Források
- Poland at the 1992 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Lengyelország-portál
- Olimpiaportál