Férfi kajak négyes 1000 méter a 2004. évi nyári olimpiai játékokon
Férfi kajak négyes 1000 méter a XXVIII. nyári olimpián | |||||||
Adatok | |||||||
Helyszín | Szkíniasz evezős és kajak‑kenu központ | ||||||
Dátum | augusztus 23. (előfutamok) augusztus 25. (középfutam) augusztus 27. (döntő) | ||||||
Versenyzők | 40 résztvevő 10 nemzetből | ||||||
Győztes eredmény | 2:56,919 | ||||||
Érmesek | |||||||
| |||||||
|
Kajak-kenu a 2004. évi nyári olimpiai játékokon | ||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Síkvízi | ||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Szlalom | ||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Sablon:Kajak-kenu a 2004. évi nyári olimpiai játékokon
|
A 2004. évi nyári olimpiai játékokon a férfi kajak négyesek 1000 méteres számának versenyein tíz nemzet, összesen negyven versenyzője vett részt.
Az előfutamokat augusztus 23-án, a középfutamot augusztus 25-én, a döntőt pedig augusztus 27-én rendezték az athéni Szkíniasz evezős és kajak-kenu központban.
Versenyidőpontok
Minden időpont helyi, athéni (UTC+3) idő szerint van megadva.
A futam után zárójelben lévő szám jelzi, hogy a teljes olimpiai kajak-kenu versenysorozatban az adott futam hanyadik volt.
Dátum | Kezdési időpont | Futam |
---|---|---|
2004. augusztus 23., hétfő | 10:40 | Első előfutam (13. futam) |
2004. augusztus 23., hétfő | 10:50 | Második előfutam (14. futam) |
2004. augusztus 25., szerda | 10:00 | Középfutam (39. futam) |
2004. augusztus 27., péntek | 10:25 | Döntő (56. futam) |
Érmesek
A magyar négyes megvédte olimpiai címét, mivel a 2000. évi nyári olimpiai játékokon is ugyanez az összeállítású csapat tudott nyerni.
A magyar csapat eltérő háttérszínnel kiemelve.
01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz |
---|---|---|
Magyarország (HUN) Kammerer Zoltán Storcz Botond Vereckei Ákos Horváth Gábor | Németország (GER) Andreas Ihle Mark Zabel Björn Bach Stefan Ulm | Szlovákia (SVK) Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Vlček Erik Juraj Bača |
Eredmények
Az alábbi táblázatok a hivatalos jegyzőkönyv alapján készültek (lásd Források).
A nevek a hajóban lévő beülési sorrend alapján vannak megadva, azaz elsőként a hajóban legelöl ülő úgynevezett vezérevezős, majd sorrendben a mögötte ülők.
Az Eredmény oszlop négy, 250 méteres részre van bontva. A pályán itt voltak úgynevezett mérési pontok. Egy-egy csapat eredményénél a sorok a következőket jelentik:
- 1. sor: az adott táv teljesítésekor elért összeredmény, zárójelben az akkori helyezéssel. Az első oszlopban másodperc alakban, a továbbiakban pedig perc:másodperc alakban.
- 2. sor: az adott táv 250 méteres részeredménye, zárójelben az adott 250 méteres szakaszban elért helyezés. Az első oszlop természetszerűleg azért üres, mert megegyezik az 1. sorban lévő eredménnyel.
- 3. sor: másodperc alakban jelzi, hogy az adott csapat mekkora távolságra volt a megfelelő mérési pontnál elsőként áthaladó nemzethez képest. Természetesen egy-egy oszlopban kizárólag akkor van beírva idő, ha annál a mérési pontnál nem az adott nemzet volt az első helyen.
A Kvalifikáció oszlopban az alábbi három rövidítés található:
- QF: a csapat bejutott a döntőbe
- QS: a csapat bejutott a középfutamba
- X: a csapat kiesett
Előfutamok
Az előfutamok első három helyezettjei automatikusan a döntőbe jutottak. A többi négy csapat a középfutamba került. Az előfutamokból senki nem esett ki.
Első előfutam
Helyezés | Pálya | Nemzet | Rajtszám | Név | Eredmény | Kvalifikáció | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
250m | 500m | 750m | 1000m | ||||||||||
1. | 5. | Szlovákia (SVK) | 210 | Richard Riszdorfer | 42,43 | (4) | 1:25,48 | (2) | 2:09,90 | (1) | 2:53,256 | (1) | QF |
211 | Michal Riszdorfer | 43,05 | (2) | 44,42 | (1) | 43,356 | (3) | ||||||
212 | Vlček Erik | 0,55 | 0,76 | ||||||||||
213 | Juraj Bača | ||||||||||||
2. | 4. | Bulgária (BUL) | 30 | Milko Kazanov | 41,88 | (1) | 1:24,72 | (1) | 2:10,69 | (2) | 2:54,252 | (2) | QF |
29 | Ivan Hrisztov | 42,84 | (1) | 45,97 | (3) | 43,562 | (4) | ||||||
33 | Petar Merkov | 0,79 | 0,996 | ||||||||||
28 | Jordan Jordanov | ||||||||||||
3. | 6. | Lengyelország (POL) | 171 | Tomasz Mendelski | 42,85 | (5) | 1:25,98 | (4) | 2:12,96 | (5) | 2:55,240 | (3) | QF |
172 | Rafał Głażewski | 43,13 | (3) | 46,98 | (5) | 42,280 | (1) | ||||||
168 | Adam Seroczyński | 0,97 | 1,26 | 3,06 | 1,984 | ||||||||
174 | Dariusz Białkowski | ||||||||||||
4. | 3. | Románia (ROM) | 183 | Marian Baban | 42,17 | (3) | 1:26,21 | (5) | 2:12,32 | (4) | 2:55,324 | (4) | QS |
184 | Alexandru Bogdan Ceausu | 44,04 | (5) | 46,11 | (4) | 43,004 | (2) | ||||||
190 | Vasile Curuzan Corneli | 0,29 | 1,49 | 2,42 | 2,068 | ||||||||
191 | Stefan Vasile | ||||||||||||
5. | 7. | Kanada (CAN) | 40 | Steven Jorens | 41,98 | (2) | 1:25,65 | (3) | 2:11,23 | (3) | 2:56,336 | (5) | QS |
41 | Richard Dober | 43,67 | (4) | 45,58 | (2) | 45,106 | (5) | ||||||
42 | Ryan Cuthbert | 0,10 | 0,93 | 1,33 | 3,080 | ||||||||
43 | Andrew Willows |
Hivatalos személyek | |||
---|---|---|---|
Versenyigazgató: | Frank Garner (kanadai) | Pályabíró: | Charalampos Vlachos (görög) |
Indítóbíró: | Jean Louis Oyon (francia) | Pályabíró: | Vaskuti István (magyar) |
Vezető célbíró: | Onorato Lanza (olasz) |
Időjárási viszonyok | |||||
---|---|---|---|---|---|
Levegő hőmérséklete: | 26,0 °C | Szélerősség: | 3,9 / 3,1 m/s | Szélirány: | |
Víz hőmérséklete: | 27,5 °C | Körülmények: | napos | ||
Páratartalom: | 44,0% |
Második előfutam
Helyezés | Pálya | Nemzet | Rajtszám | Név | Eredmény | Kvalifikáció | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
250m | 500m | 750m | 1000m | ||||||||||
1. | 5. | Magyarország (HUN) | 122 | Kammerer Zoltán | 40,92 | (2) | 1:23,78 | (2) | 2:07,40 | (2) | 2:51,010 | (1) | QF |
123 | Storcz Botond | 42,86 | (3) | 43,62 | (1) | 43,610 | (2) | ||||||
132 | Vereckei Ákos | 0,72 | 0,80 | 0,59 | |||||||||
124 | Horváth Gábor | ||||||||||||
2. | 6. | Fehéroroszország (BLR) | 20 | Raman Pjatrusenka | 40,20 | (1) | 1:22,98 | (1) | 2:06,81 | (1) | 2:52,170 | (2) | QF |
21 | Aljakszej Abalmaszav | 42,78 | (2) | 43,83 | (2) | 45,360 | (3) | ||||||
22 | Dzjamjan Turcsin | 1,160 | |||||||||||
23 | Vadzim Mahnyev | ||||||||||||
3. | 4. | Németország (GER) | 104 | Andreas Ihle | 41,89 | (3) | 1:24,90 | (3) | 2:09,37 | (3) | 2:52,678 | (3) | QF |
105 | Mark Zabel | 43,01 | (4) | 44,47 | (4) | 43,308 | (1) | ||||||
106 | Björn Bach | 1,69 | 1,92 | 2,56 | 1,668 | ||||||||
107 | Stefan Ulm | ||||||||||||
4. | 3. | Norvégia (NOR) | 157 | Jacob Lorentz Norenberg | 43,22 | (5) | 1:24,99 | (4) | 2:09,40 | (4) | 2:54,894 | (4) | QS |
158 | Alexander Wefald | 41,77 | (1) | 44,41 | (3) | 45,494 | (4) | ||||||
159 | Andreas Gjersøe | 3,02 | 2,01 | 2,59 | 3,884 | ||||||||
160 | Mattis Næss | ||||||||||||
5. | 7. | Üzbegisztán (UZB) | 243 | Aleksey Babdazhanov | 42,71 | (4) | 1:26,37 | (5) | 2:13,06 | (5) | 3:01,446 | (5) | QS |
244 | Dmitriy Strykov | 43,66 | (5) | 46,69 | (5) | 48,386 | (5) | ||||||
246 | Sergey Borzov | 2,51 | 3,39 | 6,25 | 10,436 | ||||||||
245 | Anton Ryakhov |
Hivatalos személyek | |||
---|---|---|---|
Versenyigazgató: | Frank Garner (kanadai) | Pályabíró: | Peter Bland (brit) |
Indítóbíró: | Jean Louis Oyon (francia) | Pályabíró: | Rafal Piszcz (lengyel) |
Vezető célbíró: | Onorato Lanza (olasz) |
Időjárási viszonyok | |||||
---|---|---|---|---|---|
Levegő hőmérséklete: | 27,0 °C | Szélerősség: | 4,7 / 3,1 m/s | Szélirány: | |
Víz hőmérséklete: | 27,5 °C | Körülmények: | napos | ||
Páratartalom: | 44,0% |
Középfutam
A középfutam első három helyezettje a döntőbe jutott, az utolsó helyezett pedig kiesett.
Helyezés | Pálya | Nemzet | Rajtszám | Név | Eredmény | Kvalifikáció | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
250m | 500m | 750m | 1000m | ||||||||||
1. | 5. | Románia (ROM) | 183 | Marian Baban | 40,74 | (1) | 1:24,42 | (1) | 2:09,57 | (1) | 2:53,994 | (1) | QF |
184 | Alexandru Bogdan Ceausu | 43,68 | (2) | 45,15 | (4) | 44,424 | (2) | ||||||
190 | Vasile Curuzan Corneli | ||||||||||||
191 | Stefan Vasile | ||||||||||||
2. | 4. | Norvégia (NOR) | 157 | Jacob Lorentz Norenberg | 42,00 | (2) | 1:25,95 | (2) | 2:10,22 | (2) | 2:54,350 | (2) | QF |
158 | Alexander Wefald | 43,95 | (3) | 44,27 | (3) | 44,130 | (1) | ||||||
159 | Andreas Gjersøe | 1,26 | 1,53 | 0,65 | 0,356 | ||||||||
160 | Mattis Næss | ||||||||||||
3. | 6. | Kanada (CAN) | 40 | Steven Jorens | 42,22 | (3) | 1:27,22 | (3) | 2:11,23 | (3) | 2:55,926 | (3) | QF |
41 | Richard Dober | 45,00 | (4) | 44,01 | (2) | 44,696 | (3) | ||||||
42 | Ryan Cuthbert | 1,48 | 2,80 | 1,66 | 1,932 | ||||||||
43 | Andrew Willows | ||||||||||||
4. | 3. | Üzbegisztán (UZB) | 243 | Aleksey Babdazhanov | 43,98 | (4) | 1:27,64 | (4) | 2:11,53 | (4) | 2:56,594 | (4) | X |
244 | Dmitriy Strykov | 43,66 | (1) | 43,89 | (1) | 45,064 | (4) | ||||||
246 | Sergey Borzov | 3,24 | 3,22 | 1,96 | 2,600 | ||||||||
245 | Anton Ryakhov |
Hivatalos személyek | |||
---|---|---|---|
Versenyigazgató: | Frank Garner (kanadai) | Pályabíró: | Cecilia Farias (argentin) |
Indítóbíró: | Jean Louis Oyon (francia) | Pályabíró: | Miroslav Haviar (szlovák) |
Vezető célbíró: | Onorato Lanza (olasz) |
Időjárási viszonyok | |||||
---|---|---|---|---|---|
Levegő hőmérséklete: | 25,0 °C | Szélerősség: | 5,2 / 4,3 m/s | Szélirány: | |
Víz hőmérséklete: | 27,5 °C | Körülmények: | napos | ||
Páratartalom: | 53,0% |
Döntő
Helyezés | Pálya | Nemzet | Rajtszám | Név | Eredmény | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
250m | 500m | 750m | 1000m | |||||||||
4. | Magyarország (HUN) | 122 | Kammerer Zoltán | 43,06 | (3) | 1:27,37 | (1) | 2:11,96 | (1) | 2:56,919 | (1) | |
123 | Storcz Botond | 44,31 | (1) | 44,59 | (1) | 44,959 | (2) | |||||
132 | Vereckei Ákos | 0,25 | ||||||||||
124 | Horváth Gábor | |||||||||||
2. | Németország (GER) | 104 | Andreas Ihle | 43,24 | (5) | 1:27,76 | (2) | 2:13,58 | (2) | 2:58,659 | (2) | |
105 | Mark Zabel | 44,52 | (=2) | 45,82 | (2) | 45,079 | (3) | |||||
106 | Björn Bach | 0,43 | 0,39 | 1,62 | 1,740 | |||||||
107 | Stefan Ulm | |||||||||||
5. | Szlovákia (SVK) | 210 | Richard Riszdorfer | 43,42 | (7) | 1:27,94 | (3) | 2:13,80 | (3) | 2:59,314 | (3) | |
211 | Michal Riszdorfer | 44,52 | (=2) | 45,86 | (3) | 45,514 | (5) | |||||
212 | Vlček Erik | 0,61 | 0,57 | 1,84 | 2,395 | |||||||
213 | Juraj Bača | |||||||||||
4. | 3. | Bulgária (BUL) | 30 | Milko Kazanov | 42,91 | (2) | 1:28,78 | (6) | 2:15,66 | (6) | 2:59,622 | (4) |
29 | Ivan Hrisztov | 45,87 | (6) | 46,88 | (7) | 43,962 | (1) | |||||
33 | Petar Merkov | 0,10 | 1,41 | 3,70 | 2,703 | |||||||
28 | Jordan Jordanov | |||||||||||
5. | 1. | Norvégia (NOR) | 157 | Jacob Lorentz Norenberg | 43,74 | (8) | 1:30,14 | (8) | 2:16,37 | (7) | 3:01,698 | (5) |
158 | Alexander Wefald | 46,40 | (7) | 46,23 | (5) | 45,328 | (4) | |||||
159 | Andreas Gjersøe | 0,93 | 2,77 | 4,41 | 4,779 | |||||||
160 | Mattis Næss | |||||||||||
6. | 6. | Fehéroroszország (BLR) | 20 | Raman Pjatrusenka | 42,81 | (1) | 1:28,22 | (5) | 2:14,40 | (4) | 3:02,419 | (6) |
21 | Aljakszej Abalmaszav | 45,41 | (5) | 46,18 | (4) | 48,019 | (8) | |||||
22 | Dzjamjan Turcsin | 0,85 | 2,44 | 5,500 | ||||||||
23 | Vadzim Mahnyev | |||||||||||
7. | 8. | Románia (ROM) | 183 | Marian Baban | 43,37 | (6) | 1:29,90 | (7) | 2:17,24 | (8) | 3:03,107 | (7) |
184 | Alexandru Bogdan Ceausu | 46,53 | (8) | 47,34 | (8) | 45,867 | (6) | |||||
190 | Vasile Curuzan Corneli | 0,56 | 2,53 | 5,28 | 6,188 | |||||||
191 | Stefan Vasile | |||||||||||
8. | 7. | Lengyelország (POL) | 171 | Tomasz Mendelski | 43,15 | (4) | 1:28,13 | (4) | 2:14,86 | (5) | 3:03,562 | (8) |
172 | Rafał Głażewski | 44,98 | (4) | 46,73 | (6) | 48,702 | (9) | |||||
168 | Adam Seroczyński | 0,34 | 0,76 | 2,90 | 6,643 | |||||||
174 | Dariusz Białkowski | |||||||||||
9. | 9. | Kanada (CAN) | 40 | Steven Jorens | 44,60 | (9) | 1:31,48 | (9) | 2:19,75 | (9) | 3:07,714 | (9) |
41 | Richard Dober | 46,88 | (9) | 48,27 | (9) | 47,964 | (7) | |||||
42 | Ryan Cuthbert | 1,79 | 4,11 | 7,79 | 10,795 | |||||||
43 | Andrew Willows |
Hivatalos személyek | |||
---|---|---|---|
Versenyigazgató: | Frank Garner (kanadai) | Pályabíró: | Cecilia Farias (argentin) |
Indítóbíró: | Jean Louis Oyon (francia) | Pályabíró: | Miroslav Haviar (szlovák) |
Vezető célbíró: | Onorato Lanza (olasz) |
Időjárási viszonyok | |||||
---|---|---|---|---|---|
Levegő hőmérséklete: | 26,0 °C | Szélerősség: | 1,8 / 1,4 m/s | Szélirány: | |
Víz hőmérséklete: | 26,0 °C | Körülmények: | részben felhős | ||
Páratartalom: | 83,0% |
Források
A 2004-es athéni nyári olimpiai játékok síkvízi kajak-kenu versenyeinek hivatalos jegyzőkönyve (angol, francia és görög nyelven) (PDF) pp. 51–55. Organising Committee for the Olympic Games ATHENS 2004. [2011. május 23-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2008. szeptember 10.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap